Mezgec sprint met grote overmacht naar zege in vijde etappe Ronde van Polen

Algemeen nieuws
woensdag, 07 augustus 2019 om 16:40
Sirotti Luka Mezgecjpg
Luka Mezgec heeft de vijfde etappe in de Ronde van Polen gewonnen. Ondanks veel hoogtemeters en drie lastige beklimmingen werd het op het lokale rondje een massasprint van een uitgedund peloton. Daarin was Mezgec enkele fietslengtes sterker dan de rest.
Een dag na het emotionele afscheid van Bjorg Lambrecht moest de blik weer op de koers en het was razendknap dat er één man uit de ploeg van Lotto Soudal mee zat in de vlucht. Jelle Wallays was de dappere vluchter, de Belg kreeg Kamil Gradek (CCC Team), Charles Planet (Team Novo Nordisk) en Szymon Rekita (Poolse selectie) mee. Na de eerste tachtig glooiende kilometers was het gat drie minuten.

Kopgroep overleeft beklimmingen net niet

In de laatste 75 kilometer startte het betere klimwerk, met drie gecategoriseerde beklimmingen en vervolgens twee lastige finalerondjes. Op de eerste beklimming waren het BORA-hansgrohe, Cofidis en Gazprom-Rusvelo die controleerden. Ook CCC zat ver van voren. Het peloton knabbelde gestaag iets af van de voorsprong van de kopgroep. Met nog vijftig kilometer voor de wielen was het verschil slechts twee minuten.
Twee beklimmingen van tweede categorie bleven de vier uit de greep van het naderende peloton, maar op de laatste klim van eerste categorie was het gedaan met de kopgroep. Meteen probeerde Lotto Soudal weer het initiatief te nemen en een nieuwe vlucht op poten te zetten. Ook Mitchelton-Scott en AG2R toonden zich van voren toen alles terug bijeen was. Niemand raakte weg.

Mohoric krijgt vluchters mee, sprinters jagen

In de afdaling was het Matej Mohoric die probeerde aan te vallen, op zijn terrein. Opnieuw was het BORA dat vol in de achtervolging ging, met klassementsleider Pascal Ackermann nog in het wiel. Het peloton was sowieso nog vrij groot, met meer rappe mannen aan boord. Mohoric leek om die reden bezig aan een kansloze missie.
De Sloveen kreeg echter hulp vanuit het peloton bij de eerste doorkomst bij de finish. Simon Geschke en Tsgabu Grmay sloten aan bij Mohoric en snel reden de drie een voorsprong van een half minuutje bij elkaar in de eerste van drie lokale rondjes. De oplopende meters in het rondje deden de kopgroep wel degelijk pijn. In de laatste tien kilometer kwam het peloton steeds dichterbij. Bij het ingaan van de laatste ronde was het gat overbrugbaar.

Sprint in aantocht op lokaal parcours

Met nog zeven kilometer voor de wielen waren de drie vluchters eraan voor de moeite, waardoor de sprinttreinen zich konden gaan klaarmaken voor een nieuwe massasprint. BORA bleef logischerwijs gas geven, maar ook Deceuninck-Quick-Step kwam voor Fabio Jakobsen al vroeg naar voren. Op de oplopende straten kon de Nederlander het tempo echter niet volgen en zakte hij erdoor.
Team INEOS bleef gas geven voor Ben Swift, totdat Miguel Angel Lopez in de laatste kilometer plots aanviel aan de andere kant van de weg. Davide Formolo reed naar zijn wiel toe en de sprinters zaten plots in de problemen. INEOS reed het gat dicht, alvorens er een nog gesprint moest worden. Mezgec was in die sprint de enige die nog iets over had, waardoor hij met voorsprong de handen in de lucht mocht steken. (foto: Sirotti)

Tweet not found

The embedded tweet could not be found…

Uitslag etappe 5 Ronde van Polen

1. Luka Mezgec
2. Eduard Prades ''
3. Ben Swift
4. Petr Vakoc
5. Pierre Latour
6. Rafal Majka
7. Enrico Battaglin
8. Marc Sarreau
9. Chris Hamilton
10. Michael Gogl

Klassement na etappe 5 Ronde van Polen

1. Pascal Ackermann
2. Luka Mezgec +0.04
3. Ben Swift +0.16
4. Eduard Prades +0.18
5. Matej Mohoric +0.20
6. Quentin Jauregui +0.22
7. Pierre Latour +0.23
8. Marc Sarreau +0.24
9. Clément Venturini ''
10. Diego Ulissi ''
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading