Het WK 2020 was een strijd tussen Noord-Nederland en het Italiaanse Veneto, maar wordt nu waarschijnlijk een wedstrijd in... Zwitserland. Volgens Tutto Bici Web is Veneto namelijk afgehaakt als organisator. Veneto had al financiële problemen, waardoor
Groningen en Drenthe hun kans schoon zagen om toe te slaan. De overheid werkte echter niet mee, waardoor de UCI toch voor
Veneto koos. De kanttekening was wel dat het financiële plaatje dan op orde moest zijn en dat is kennelijk niet gelukt.
En wat nu? Nu kiest de UCI voor de eigen omgeving. Eigenlijk had de toewijzing vorig jaar al rond moeten zijn, maar de wielerbond gaf uitstel aan de kandidaten. Veneto had een deadline in augustus en die is niet gehaald. Omdat het hoofdkantoor van de UCI in Zwitserland vestigt, zou er een parcours worden uitgelegd van Aigle naar Martigny.
Update - 14.32 uur (27 september 2018): WK 2020 naar Zwitserland
Het WK 2020 gaat naar Zwitserland, zo maakt de UCI in een persstatement bekend. In hetzelfde persbericht waarin het
WK 2021 aan België wordt vergeven, wordt duidelijk dat Noord-Nederland en Veneto definitief achter het net vissen. Maandenlang streden beide regio's om de organisatie, maar een derde partij gaat ermee heen.
Het WK in Zwitserland is een beetje uit nood geboren, omdat Nederland en Italië de financiën niet rond kregen. De kantons van Faud en Valais zullen zich nu richten op de organisatie. Het is de elfde keer dat het WK plaats gaat vinden in Zwitserland en de eerste keer in de Franstalige regio's. In de Rhône, dichtbij het hoofdkwartier van de UCI en midden in de Alpen, staat er ongetwijfeld een uitdagend parcours te wachten.
Vier jaar later, in 2024, gaan de renners opnieuw naar Zwitserland, dit keer naar het Duitssprekende gedeelte tussen de Jura en de Alpen. Ook hier zijn er veel mogelijkheden om een uitdagend klimparcours neer te leggen. Zoals
eerder aangekondigd rekent de UCI in 2025 op een WK in Afrika. (foto: UCI)