[Update] Terpstra en Ten Dam sturen EK-renners over kasseien in Alkmaar

Algemeen nieuws
donderdag, 06 juni 2019 om 17:29
JdB Kasseienjpg
(25 maart 2019) Het EK wielrennen wordt van 7 tot en met 11 augustus gehouden in Alkmaar. Volgens het Noordhollands Dagblad is de kogel eindelijk door de kerk. Er gingen al langer geruchten dat het evenement naar Nederland zou komen. Niki Terpstra en Laurens ten Dam zullen als ambassadeurs gaan fungeren.
Naast de wegrit en de tijdrit voor de verschillende categorieën zal ook de 'mixed team relay' op het programma staan. De estafette met mannen en vrouwen is de vervanger van de ploegentijdrit. Gezien de sterkte van de Nederlandse tijdrijders en tijdrijdsters is de kans groot dat de mannen en vrouwen in het oranje de topfavoriet zullen zijn in eigen land.
Ambassadeurs Terpstra en Ten Dam zijn al druk bezig om het parcours te testen en uit te zetten volgens het medium. Naast de reclame voor de regio Alkmaar hoopt de gemeente ook om de inwoners meer de fiets op te krijgen. In combinatie met het project ‘Alkmaar Fiets’, een programma gericht op de verbetering van de fietsinfrastructuur van de stad en op het stimuleren van fietsen, wordt er gehoopt dat Alkmaarders door het toernooi op de fiets willen stappen.

Van der Poel tweede op EK wielrennen 2018

Het EK in Alkmaar zal het vierde EK wielrennen zijn waarbij ook de profs bij de mannen strijden om een titel en een trui. In 2018 was het de editie van de veldrijders in Glasgow. Matteo Trentin hield toen Mathieu van der Poel en Wout Van Aert achter zich in de sprint om de zege. Ook in 2017 was er Nederlands eremetaal. Moreno Hofland pakte toen brons achter Alexander Kristoff en Elia Viviani.

Update - 6 juni 2019 (17.30 uur): Terpstra en Ten Dam sturen EK-renners over kasseien

De renners die in augustus deelnemen aan de wegwedstrijd, zullen niet vies moeten zijn van het kasseienrijden. Ondanks dat het geen Ronde van Vlaanderen-taferelen zal opleveren, is de kasseistrook die de renners in de finale meermaals moeten nemen op de Munnikenweg in Alkmaar, voor de nodige afscheiding zorgen. Mogelijk is het ook een punt om een aanval te plaatsen.
De 1.1 kilometer lange Munnikenweg is onderdeel van een parcours van 11,5 kilometer, dat in de finale meermaals moet worden verreden, nadat er eerst in een lus rond Alkmaar is gereden. De lokale ronde is ook nog eens technisch.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading