De lijst is opgesteld van de periode 1 januari 2020 tot 1 juli 2020. In het fietsen werden er zeven dopingcases bekend, waarvan één renner uit de WorldTour. Dat waren er
over heel 2019 nog 32. In 2018 werden er 17 genoteerd. Atletiek staat in het eerste half jaar van 2020 ruimschoots aan kop met maar liefst 66 dopinggevallen en ook nog twee gevallen van corruptie. Het gewichtheffen (31 stuks) en paardrijden (17 stuks) completeren de twijfelachtige top-drie.
De
MPCC is blij dat het wielrennen in vergelijking met andere sporten het goed doet, maar het plaatst ook een belangrijke kanttekening: door het coronavirus lag het controleren op
doping de afgelopen maanden op zijn gat in de wielersport. Bovendien zijn veel in 2020 bekend geworden dopinggevallen op basis van tests die al in 2019 waren afgenomen. In 2019 was het aantal dopinggevallen ten opzichte van een jaar eerder nog flink toegenomen. (foto: Uci)