Bradley Wiggins waarschuwt de wielerwereld dat het wel eens een enorme stap terug kan doen met het vertrek van sponsor Sky uit het peloton aan het eind van volgend seizoen. De ploeg blijft mogelijk bestaan, maar waarschijnlijk zal het geen sponsor vinden die net zoveel budget kan leveren als Sky. En ondanks dat velen die nivellering van de sport een goed teken vinden, denkt Wiggins dat het wel eens grote gevolgen kan hebben. ‘Het vertrek van Sky is erg slecht voor de sport’, meent Wiggins bij talkSPORT. ‘Het wielrennen zal niet ineenstorten, maar zal niet meer de status hebben die ze nu genieten. Het zat er wel aan te komen, omdat de sport en de mensen die het runnen op sommige vlakken enorm achterlopen. Er zit gewoon geen geld in het wielrennen. Sky bracht dat wel en in plaats van dankbaar te zijn, werd Sky verguist’, aldus Wiggo, die zes jaar voor Sky uitkwam.
‘Het is ongelooflijk hoeveel geld Sky in de sport heeft gestoken. Dat, in combinatie met deze generatie renners en de visie van Dave (Brailsford, teammanager, red.), zullen we misschien nooit meer zien. Ik kan me niet voorstellen dat ze nog een sponsor als Sky gaan vinden, die zoveel voor het wielrennen gaat doen en het huidige budget gaat opvangen. Het is een einde van een tijdperk. Het team kan wellicht doorgaan, maar het wordt lastig iedereen te houden’, besluit Wiggins. (Foto: social media Wiggins)
Altijd als eerste op de hoogte van het belangrijkste en leukste wielernieuws? Meld je aan en ontvang jouw wielernieuws via Whatsapp!