Concurrentie Valverde en Alaphilippe heeft plannen: 'Podium binnen handbereik'

De Klassiekers
vrijdag, 20 april 2018 om 11:00Officiële websites
logo idltjpg
Alejandro Valverde en Julian Alaphilippe lijken normaal gesproken de topfavorieten voor Luik-Bastenaken-Luik, maar de concurrentie ligt op de loer. Dylan Teuns, Romain Bardet en Roman Kreuziger hebben plannen voor de koers op zondag.
Teuns, die teleurstellend dertigste werd in de Waalse Pijl, hoopt op een top-10, of meer. 'Ik had de benen niet in de Waalse Pijl, maar heb nog steeds vertrouwen in mijn vorm. Ik zat erbij tot de laatste honderd meter. Mijn beste resultaat in Luik was zeventiende in 2016 en vorig jaar heb ik goed gewerkt voor Greg Van Avermaet. Luik ligt mij en ik heb mezelf zo goed mogelijk voorbereid op deze week. Ik zal het maximale eruit proberen te halen, helemaal voor Andy Rihs (hij overleed woensdag, red.).'
Ook bij Bardet is er een goed gevoel, ondanks dat hij door een val negende werd. 'De Tour Finistere (Bardet werd er tweede, red.) en de Waalse Pijl hebben mij gesterkt in het feit dat mijn virus tijdens de Ronde van het Baskenland achter mij ligt. Ik ben blij met mijn vorm, een resultaat in de Waalse Pijl was niet noodzakelijk. We moeten ons nu concentreren op zondag.'
Kreuziger is misschien wel de grootste bedreiging. Hij werd tweede in de Amstel Gold Race en vierde in de Waalse Pijl. De man van Mitchelton-Scott is dus in vorm. Hij krijgt Jack Haig mee als superknecht. 'Luik is iets wat je niet iedere dag doet. Het is één van de monumenten voor klimmers en de lengte van deze Ardense race maakt hem anders', vertelt Kreuziger. 'Mijn resultaten in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl zijn een bevestiging dat de vorm goed is voor zondag. Ik kan relaxt zijn, dan is het podium met de juiste focus binnen handbereik.' (foto: Mitchelton-Scott)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading