Twee Nederlanders zaten vandaag in de lange vlucht: Bauke Mollema en Danny van Poppel. De klimmer ging voor de bergtrui, terwijl de sprinter meezat als hulp voor George Bennett. Beide Nederlandse vluchters zien nog kansen voor de komende week.
Mollema liet zich vooral zien in de strijd om de bergtrui: 'We zullen zen wat dat wordt. Ik zal er voor gaan, want ik sta nog kort. Je moet gewoon mee zijn en er zijn nog dagen met veel punten. Vandaag wisten we in de slotfase dat het peloton te dichtbij zat en dat het hem niet zou worden.
Van Poppel kennen we vooral als sprinter, maar ging vandaag goed omhoog: 'Ik voelde me sterk en wilde Bennett helpen. Zo'n dag had ik niet verwacht van mezelf. Aan het eind kon ik Kruijswijk nog helpen met eten en drinken. Met deze benen heb ik echt kans in de sprints, vooral als het donderdag iets omhoog loopt', sprak de Nederlander tegen de
NOS.