Betsema met gemengde gevoelens derde: 'Ik was dichtbij, een beetje zuur natuurlijk'

Veldrijden
zaterdag, 30 januari 2021 om 17:03
Betsema WK
Denise Betsema moest genoegen nemen met een bronzen medaille op het WK veldrijden in Oostende. De Nederlandse was dichtbij de wereldtitel, maar kraakte in de laatste ronde. In het flashinterview blikt ze terug op de wedstrijd.
Betsema ging prima van start en trok al direct ten aanval. Ze reed voortdurend voorin, maar in de slotfase van de koers moest ze Lucinda Brand en Annemarie Worst dan toch laten gaan. ‘Ik hou er toch wel een beetje een gemengd gevoel aan over. Aan de ene kant ben ik heel blij met mijn eerste medaille op een WK, maar ik was dichtbij de titel en dat is natuurlijk een beetje zuur’, vertelt ze.
'Daarbij kwam mijn knieblessure, die ik vorig weekend had opgelopen, nog opspelen'
- Denise Betsema
‘Ik wist dat het een lange en zware wedstrijd zou worden, die niet snel beslist zou zijn’, gaat de Texelse verder. ‘Ik merkte dat ik tijdens de looppassages een stukje langzamer rende dan de andere dames, wat natuurlijk een nadeel is. Daarbij kwam mijn knieblessure, die ik vorig weekend had opgelopen, nog opspelen. Die knie was nog niet helemaal genezen, wat natuurlijk geen perfecte timing is. Maar ik heb alles gegeven, dus ik kan tevreden zijn.’
Het fietsen door het zand ging Betsema naar eigen zeggen goed af. ‘Maar als je je zo opblaast tijdens het lopen, kom je jezelf toch weer tegen. Het is gewoon jammer dat je het dan niet kan volhouden’, laat ze weten. Toch is ze blij met de derde plaats. ‘Zelf sta je natuurlijk het liefst bovenaan, maar helaas. Ik gun het Lucinda (Brand, red.) zeker, een mooie winnares.’
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading