Van Vleuten imponeert met ritzege in Valencia: 'Was een kippenvel-einde'

Vrouwenwielrennen
zaterdag, 19 februari 2022 om 20:27
Van Vleuten Sirotti3
Annemiek Van Vleuten reed in de derde etappe van de Ronde van Valencia met overmacht naar de ritzege. Ze trok op de voorlaatste klim ten aanval, waarna ze soleerde naar de ritzege. Tevens nam ze de leiding over in het algemeen klassement.
Het was voorafgaand aan de lastige bergetappe de vraag: hoe goed is Van Vleuten? Ze kwam vorig jaar namelijk zwaar ten val in Parijs-Roubaix, waarbij ze onder andere een bekkenbreuk opliep. Van Vleuten beantwoordde die vraag met een ja, middels een indrukwekkend staaltje fietsen. ‘Ik wist dat op zeventien kilometer van de finish, op de voorlaatste klim, een stuk van zeven procent was en dat het daarna afzakte naar vijf procent. Aangezien er ook veel tegenwind was, konden mijn rivalen mijn wiel pakken en kon ik geen kloof slaan’, blikt Van Vleuten terug op de ploegsite.
‘Ik had wat twijfels of van zo ver aanvallen wel goed zou zijn, maar ik dacht ook dat uiteindelijk: hoe langer de inspanning, hoe beter het voor mij zou zijn’, vervolgt Van Vleuten. ‘Ik vroeg mijn ploeggenoten om tempo te maken en op het zeven procent-stuk trok ik vervolgens ten aanval.’ Aanvankelijk konden slechts vier rensters volgen, maar uiteindelijk moesten ook zij eraan geloven. ‘Ik maakte gebruik van een bocht met een wat steiler percentage om het hen nog lastiger te maken. Vervolgens lukte het mij om hen te lossen. ‘Dat was ideaal, want anders hadden ze mij makkelijk tot de streep kunnen volgen.
Na de voorlaatste klim reed Van Vleuten de etappe in tijdritmodus uit en won ze met een voorsprong van meer dan een minuut op de Deense Cecilie Uttrup Ludwig. Toch voelde ze nog een beetje spanning in de finale. ‘De radio (verbinding met de ploegleider, red.) deed het niet op de laatste klim, maar met nog twee kilometer te gaan, kwam de ploegleidersauto erbij. Het was een kippenvel-einde. Het geeft me veel vertrouwen om morgen de trui te verdedigen.’ Zondag eindigt de Ronde van Valencia met een etappe die normaal gesproken in een sprint zal eindigen. ‘Natuurlijk moeten we morgen supergeconcentreerd rijden, maar we moeten er ook rekening mee houden dat er ploegen met sprinters zijn die voor de winst willen gaan. Nog één dag en hopelijk kunnen we deze oranje trui dan mee naar huis nemen’, besluit de kopvrouw van Movistar.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading