Richard Carapaz veroverde de rode leiderstrui van Primoz Roglic in de twaalfde etappe van de Vuelta a España. De Ecuadoraan was op de verschrikkelijke zware Angliru tien seconden sneller dan de Sloveen. ‘De klim zorgde voor een natuurlijke selectie’, vertelt Carapaz na afloop.
Carapaz fietste de Angliru ook al in de Vuelta van 2017 op, maar de berg maakte desondanks wederom een grote indruk op hem. ‘Het was ongelofelijk. De etappe was heel zwaar. In de bergetappe van gisteren hadden we ook al veel energie verspeeld. In de finale probeerde ik het. (Enric) Mas, (Hugh) Carthy gingen ook. Ik kon hen niet volgen en hield mijn eigen tempo, waarmee ik tien seconden op Roglic kon pakken’, aldus Carapaz.
Dinsdag wacht Carapaz met de tijdrit gelijk een moeilijke opgave om de rode trui te verdedigen. Hij is namelijk geen geweldige tijdrijder, waar zijn concurrent Roglic, die slechts op tien seconden staat, dat wel is. ‘Ik ga richting de tijdrit met het idee om alles te geven en de trui te verdedigen. Ik ben heel blij om La Roja weer te dragen. Het is goed voor mij, het team en voor alles wat we tot nu toe gedaan hebben’, eindigt Carapaz zijn verhaal. (Foto: Sirotti)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties