Remco Evenepoel verliet de Tour de France zaterdag als nummer drie door de achterdeur. De Belg van Soudal Quick-Step kon het peloton niet volgen op de Tourmalet en stapte vervolgens in de volgwagen. Jan Bakelants deed in het avondprogramma Vive le Velo zijn analyse van het tafereel in de Pyreneeën.
Bakelants denkt dat Evenepoel al wel eens spijt kan hebben van het gegeven dat hij niet meer in deze editie van de Tour zit. 'Als je in een negatieve spiraal zit, dan heb je een breekpunt nodig om dat om te buigen. Een rustdag of een paar makkelijkere ritten. Maar als je dan weer zo'n zware rit krijgt, dan zal het besef dat het moeilijk wordt vanochtend al binnengeslopen zijn.'
'Je hoopt dan dat je nog probleemloos over de eerste beklimming geraakt, maar dan voel je al meteen dat de benen weer niet goed zijn en zie je dat je naast "ik weet niet wie" rijdt. Mannen die Remco normaal nooit tegenkomt in een peloton', stelt de ex-renner. 'Dan neemt op zo'n moment de emotie de bovenhand en neem je een beslissing waar je achteraf misschien spijt van hebt. Je denkt: hiervoor ben ik niet naar hier gekomen. En daarom stapt hij eruit.'
Lees verder onder de video!
Bakelants: 'Motor van Remco is zo groot dat je toch kunt herstellen'
Had Evenepoel zich dan in de gruppetto moeten nestelen en hopen op een betere derde week? 'Als hij zich gewoon fysiek wat minder voelt en er dus geen blessure of ziekte speelt, dan had ik wel geprobeerd om hem door deze moeilijke dag heen te pushen', aldus Bakelants.
'Dat zou natuurlijk gepaard gaan met veel tijdverlies en het zou een lijdensweg geweest zijn. Maar er is ook nog een derde week waarin je iets kunt rapen. Normaal gezien word je niet beter, maar de motor van Remco is zo groot dat je met de rit van zondag en de rustdag toch min of meer kunt herstellen. En dat leidt dan misschien toch tot mogelijk succes verderop.'
Lees verder onder de foto!
'Aanpak Evenepoel is geen exacte wetenschap'
Dat Evenepoel minder was dan afgelopen jaar, is volgens Bakelants een feit. 'Vorig jaar was het in het tweede deel van de Dauphiné ook geen hoeraverhaal. Maar in de twee weken erna hebben ze bij Soudal-Quick Step het onmogelijke waargemaakt door hem twee kilogram te laten vermageren en hem zo klimvermogen te laten winnen."
'Dit jaar is dat niet gelukt. Waarom? Wij zitten daar niet aan de knoppen. Het is ook geen exacte wetenschap', duidt Bakelants. 'Allicht hebben ze hetzelfde willen doen, maar om uiteenlopende redenen - zoals zijn val in de winter - was die methode nu niet 1 op 1 transfereerbaar. Hetzelfde voorbereidingstraject leidt zo tot twee verschillende uitkomsten.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties