...
mischa bredewold demi vollering Wielrennen
Wielrennen

Bredewold wint enigszins verrassend NK tijdrijden met eerste chrono van 2025, Markus en Nooijen 2 en 3

mischa bredewold demi vollering

Mischa Bredewold (SD Worx-Protime) is de nieuwe Nederlandse kampioene tijdrijden. De Amersfoortse, die pas haar eerste individuele tijdrit van 2025 reed, won de strijd om het rood-wit-blauw in het Friese Surhuisterveen, door topfavorietes Riejanne Markus (Lidl-Trek) en Lieke Nooijen (Visma | Lease a Bike) voor te blijven.

In Surhuisterveen was de wind de grote tegenstander van de vrouwen die dinsdagmiddag begonnen aan hun rit tegen de klok. Eén dame was daar niet bij: Demi Vollering besloot om de titelstrijd te laten voor wat het is, zo maakte ze bekend via social media.

Vollering sloot vorige week nog een stevig wedstrijdblok af met de Ronde van Zwitserland en gaf na afloop te kennen dat ze inmiddels wel aan het einde van haar Latijn zat. 'Het NK tijdrijden komt nu ook nog te vroeg', aldus de in Zwitserland woonachtige Nederlandse. 'Het hebben van grote ambities betekent ook dat je moeilijke keuzes moet maken.'

Lees verder onder de foto!

demi vollering

Van Anrooij zet serieuze richttijd neer

Om 15.31 uur rolde Fenny Coppelmans als eerste van het startpodium af voor de eerste golf vertrekkende dames in Friesland. Daarin was Shirin van Anrooij namens Lidl-Trek de grootste naam, wat ze ook toonde op de fiets. Van Anrooij was aan de finish vijftien seconden rapper dan Ymkje Clevering, een olympisch roeister.

Ook namen als Femke de Vries, Anneke Dijkstra en Daniek Hengeveld nestelden zich van voren, al moesten de grote kanonnen uiteindelijk nog komen. Met de van een schouderbreuk herstelde Ellen van Dijk, titelverdedigster Riejanne Markus en Visma | Lease a Bike-hardrijdster Lieke Nooijen begonnen de topfavorietes iets na 17.00 uur aan hun beproeving.

Aan tussenpunt één, na acht kilometer, maakten Markus en Nooijen deze startpositie ook waar. Zij doken virtueel onder de tijd van Van Anrooij, al was het onderling verschil nog altijd maar vier secondes in het voordeel van Markus.

Bredewold zet zich uit het niks voor andere hardrijdsters

Bij tussenpunt twee plaatste Mischa Bredewold zich er namens SD Worx-Protime plots voor. De tijd van de Amersfoortse aan punt één was niet doorgekomen via de KNWU, maar na bijna zestien kilometer had ze toch elf seconden voorsprong op Markus en achttien tellen voorgift op Nooijen.

Van de grote kanshebbers in het laatste deel kwam Van Dijk als eerste aan de meet, waar ze dertien seconden toegaf op de op dat moment snellere Van Anrooij. Vervolgens was Bredewold aan de beurt, die 35 seconden sneller was dan de Zeeuwse. Vervolgens was het wachten tot Markus, die negen tellen tekort kwam en zo haar tricot verloor aan Bredewold.

Uitslag NK tijdrijden vrouwen 2025

Results powered by FirstCycling.com

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws