Héctor Carretero heeft de tweede etappe van de Vuelta a Asturias op zijn naam geschreven. De renner van Movistar Team sprintte naar de zege uit een groep van acht.
Nairo Quintana werd derde en wist zijn leiderstrui te behouden.
Met Quintana in de leiderstrui begon het peloton aan de tweede rit van de Vuelta a Asturias, en zoals het die Spaanse regio betaamt werd er ook vandaag weer stevig geklommen. Een groep van twaalf liet zich niet afschrikken door wat er nog moest komen, dat dozijn nam afstand van het peloton.
In de grote groep controleerde Arkéa-Samsic zoals het de ploeg van de leider in de wedstrijd toebehoort. Richting de slotklim van de dag, Cangas del Narcea (9 km aan 7,2%), zorgden zij ervoor dat de voorsprong teniet gedaan werd.
Acht man vooruit, Quintana sprint mee om de zege
In de slotfase van de koers waren het Einer Rubio (Movistar Team) en Victor
de la Parte (Total Direct Energie) die samen op avontuur gingen. Leider Quintana
stak daar echter een stokje voor en haalde het duo terug, waardoor vervolgens
acht mannen de kop van de koers vormden. Zij mochten samen gaan strijden om de dagzege.
Uiteindelijk bleek Carretero de sterkste man van octet te zijn. De
renner won de sprint en hielp zijn ploeg Movistar Team zo aan de vierde overwinning van het seizoen. De tweede plek was weggelegd voor Rubio, de derde voor Quintana. Laatstgenoemde wist zo zijn leiderstrui te behouden.
Uitslag & klassementen Vuelta a Asturias etappe 2