Mark Cavendish (Astana Qazaqstan Team) leek in Bordeaux
even op weg naar de 35e
Tour de France-etappe uit zijn loopbaan, maar zag uiteindelijk toch nog
Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) over hem heen komen. Die tweede plek zorgde wel voor wat teleurstelling bij de Brit.
'Ik zat in een goede positie, dat was oké. Het was een lange finish rechtdoor en Cees Bol hield mij in de laatste kilometer in een goede positie, waarna ik mijn sprint vroeg inzette. Dat deed ik ook in 2010', blikte Cavendish terug naar de vorige Tourfinish in Bordeaux, die hij destijds wist te winnen.
'Op het moment dat ik aanzette schoot mijn versnelling van de 11 naar de 12 en weer terug, waardoor ik moest gaan zitten. Dat is iets waar je niets aan kon doen', blijft hij opvallend rustig. 'Ik ben heel teleurgesteld, maar we blijven het proberen. Ik heb opnieuw gezien dat de jongens geweldig werk leveren.'
Cavendish verontschuldigt zich bij interviewer
Toen Eurosport-interviewer Matt Stephens hem vroeg naar het verschil tussen 2023 en 2010, bleef Cavendish lang stil. 'Degenen die toen in het peloton zaten, zijn nu opa', stelde hij vervolgens met een glimlach. 'Sorry dat ik nu niet goed kan reageren, daarvoor ben ik toch te teleurgesteld', verontschuldigde hij zich tot slot nog.