Remco Evenepoel haalde op fenomenale wijze uit in de tijdrit van het WK wielrennen afgelopen zondag. De Belg wist met grote voorsprong op nummer twee Jay Vine te winnen, en rivaal Tadej Pogacar werd zelfs ingehaald. Een vierde wereldtitel is het volgende doel, maar het zou zo maar eens kunnen dat we de Kogel van Schepdaal in een andere discipline zullen zien schitteren.
Drie wereldtitels op rij, alleen Tony Martin en Michael Rogers deden het Evenepoel voor. Een vierde wereldtitel zou de Belg niet alleen naast Martin en Fabian Cancellara scharen, maar als hij het volgend jaar al doet, is hij de enige renner die het vier keer op rij wist te klaren. Maar daarna zou het volgende doel wel eens buiten het wegwielrennen kunnen liggen.
Het werelduurrecord is momenteel in handen van Filippo Ganna (56,792 km, red.), maar als het aan Patrick Evenepoel, vader van Remco, zal liggen, zien we zijn zoon dat in de toekomst aanvallen. 'Misschien wel', vertelt hij aan Sudinfo. 'We hebben er nog niet rechtstreeks over gesproken, maar ik denk dat hij er ooit wel interesse in zal hebben. Het is precies het soort uitdaging dat hem zou kunnen aanspreken.'
Met zijn fantastische aerodynamische waardes - en zijn prestatie op hoogte in Kigali - is het niet ondenkbaar dat de Belg het record van Ganna in de toekomst aan gruzelementen rijdt. 'Hij weet dat het een andere discipline is, maar hij heeft de kwaliteiten om er in te kunnen slagen. De tijdrit blijft zijn specialiteit, en hij richt zich al op zijn vierde wereldtitel. Daarna kan het werelduurrecord een nieuwe piek om te bedwingen zijn.'
Lees verder onder de foto!
Ook Eddy Merckx hoopt dat Evenepoel een poging waagt
De laatste Belg die het werelduurrecord in handen had, was Victor Campenaerts. Hij reed in 2019 een afstand van 55 kilometer en 89 meter in het Mexicaanse Aguascalientes. Hij was de eerste Belg die het record in handen had sinds 1972, toen Eddy Merckx de afstand van de Deen Ole Ritter uit de boeken reed. De Kannibaal behaalde toen een afstand van 49 kilometer en 431 meter.
Merckx voegt zich achter Evenepoel senior omtrent het werelduurrecord. Hij wilt Evenepoel maar al te graag een poging zien wagen, maar hoopt ook dat Pogacar zich mengt in de strijd. 'Pogacar is de beste, meest veelzijdige renner die er is. Maar Evenepoel heeft ongelofelijke aerodynamica', analyseert Merckx bij Le Soir. 'Het zou geweldig zijn als ze deze uitdaging zouden aangaan.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties