Na de verrassingen op dag drie en dag vier, is het op dag vijf tijd voor de ploegentijdrit. In en rondom Figueres zullen de ploegen een beproeving tegen de klok moeten overleven, waar In de Leiderstrui maar al te graag op vooruitblikt!
Parcours etappe 5 Vuelta a Espana 2025
Vlak zal het woensdag sowieso zijn, wanneer de renners vanuit startplaats Figueres voor 24,1 kilometer in gang geschoten zullen worden richting de finish in diezelfde plaats. Na een knikje naar rechts zullen de teams al snel op een grote weg terechtkomen, waarna we rechtsaf slaan in noordelijke richting.
Het zullen toch vooral rechte stukken zijn die de renners moeten verteren. Ideaal dus voor de grote motoren, die heerlijk gas kunnen gaan geven op Spaans grondgebied. Nadat we na ongeveer zeven kilometer in Cabanes aankomen, volgt er een bocht naar rechts, waarna de teams rechtdoor zullen knallen naar het volgende plaatsje.
Dat is Peralada, al zullen de renners het centrum daarvan niet gaan zien. Om het plaatsje heen trekken we naar Vilanova la Muga, dat na vijftien kilometer opdoemt. Daar zullen de renners een haarspeldbocht voor de kiezen krijgen en na een volgende bocht naar links zetten de teams weer koers richting de start- en finishplaats.
Dat zijn meerdere kilometers zo goed als rechtdoor: de grote motoren zullen nog altijd flink gas kunnen geven. Eenmaal weer in Figueres, volgen er nog vier bochten tot de meet: eerst rechtsaf, dan linksaf, dan weer rechtsaf en tenslotte weer linksaf. De laatste 500 meter zijn rechtdoor.
Starttijden ploegentijdrit etappe 5 Vuelta a Espana 2025
16.37 uur Lotto
16.41 uur Alpecin-Deceuninck
16.45 uur Picnic PostNL
16.49 uur Intermarché-Wanty
16.53 uur Cofidis
16.57 uur Jayco AlUla
17.01 uur Lidl-Trek
17.05 uur Q36.5
17.09 uur EF Education-EasyPost
17.13 uur Burgos-BH
17.17 uur Arkéa - B&B Hotels
17.21 uur Caja Rural-Seguros
17.25 uur Movistar
17.29 uur Decathlon AG2R
17.33 uur INEOS Grenadiers
17.37 uur Bahrain Victorious
17.41 uur Israel-Premier Tech
17.45 uur Red Bull-BORA-hansgrohe
17.49 uur Soudal Quick-Step
17.53 uur XDS-Astama
17.57 uur UAE Emirates-XRG
18.01 uur Visma | Lease a Bike
18.05 uur Groupama-FDJ
Weer etappe 5 Vuelta a Espana 2025
De renners zullen woensdag blij zijn met de late start, daar er in het begin van de middag nog wat regen kan gaan vallen. Tegen de tijd dat de etappe van start gaat, zou de zon alweer teruggekeerd moeten zijn. Het kwik loopt op tot een aangename 28 graden Celsius en de wind zal lichtjes uit zuidoostelijke richting blazen, wat wil zeggen dat de renners 'm in het middelste gedeelte van de tijdrit tegen zullen hebben.
Favorieten etappe 5 Vuelta a Espana 2025
Wie heeft goede tijdrijders meegenomen naar de Vuelta? Dat lijkt UAE Emirates-XRG in ieder geval gedaan te hebben. De ploeg uit de Emiraten heeft, naast kopmannen Juan Ayuso en João Almeida, ook Mikkel Bjerg, Jay Vine en Ivo Oliveira mee als specialisten. De ploeg lijkt dan ook het te kloppen team te zijn op woensdag.
Maar wie UAE noemt, kijkt vaak wat Visma | Lease a Bike daar tegenover kan zetten. Jonas Vingegaard liet in zijn carrière al veel goede dingen zien in de tijdrit, terwijl Matteo Jorgenson en Victor Campenaerts ook hard tegen de klok kunnen rijden. Het nadeel ten opzichte van de meeste andere ploegen is wel dat de Nederlandse ploeg met zeven man zal starten, daar Axel Zingle al moest afstappen na een valpartij.
Qua topploegen is het ook oppassen voor INEOS Grenadiers, dat met Filippo Ganna, Magnus Sheffield en Ben Turner zeer goede tijdrijders aan de start laat verschijnen. De tijdrit zal wellicht in het teken staan van schade beperken voor kopman Egan Bernal, maar er is genoeg paardenkracht aanwezig bij de Engelse ploeg.
Verder nog specialisten? Zeker! Groupama-FDJ brengt hardrijders Stefan Küng en Rémi Cavagna aan de start, terwijl Lidl-Trek met Daan Hoole en Mads Pedersen ook grote motoren bij zich heeft. Decathlon AG2R La Mondiale heeft Bruno Armirail mee, al kan kopman Felix Gall ook aardig tegen de klok rijden. Ben O'Connor is de beste tijdrijder bij Jayco AlUla. De ploeg werd tweede in de ploegentijdrit van Parijs-Nice en heeft met Eddie Dunbar, achtste in de tijdrit van de Dauphiné, nog een prima renner tegen de klok bij zich heeft.
Red Bull-BORA-hansgrohe zal het op zijn beurt vooral moeten hebben van Matteo Sobrero en Tim van Dijke. Movistar verloor wel al een pion deze Vuelta, maar heeft met Pablo Castrillo een renner die dit jaar in de Tour de France top-10 reed in de tijdrit. Ook Soudal Quick-Step is na het wegvallen van Valentin Paret-Peintre nog maar met zeven, waarbij het de schade zal willen beperken voor kopman Mikel Landa. Bahrain Victorious is wel nog met acht en zal vooral rekenen op Antonio Tiberi zelf.
Favorieten etappe 5 Vuelta a Espana 2025, volgens In de Leiderstrui
Topfavorieten: UAE Team Emirates-XRG en Visma | Lease a Bike
Outsiders: Groupama-FDJ, INEOS Grenadiers en Lidl-Trek
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties