Het was toch een beste verrassing dat Lorenzo Fortunato donderdag de tweede etappe van de Ronde van Romandië op zijn naam schreef. Op diezelfde dag pakte Alex Baudin de leiding in het klassement, al staat er op vrijdag toch wel weer een linke etappe op het programma voor beide heren. Toont Remco Evenepoel zich - net als donderdag - weer in het offensief? In de Leiderstrui loodst je door de etappe heen!
Parcours etappe 3 Ronde van Romandië 2025
De derde etappe van de Ronde van Romandië zou op papier zomaar eens de minst zware etappe kunnen zijn van de Zwitserse rittenkoers. Toch vind je in Zwitserland vrijwel nergens helemaal vlakke wegen, waardoor ook vrijdag weer de nodige hoogtemeters verteerd moeten worden.
De start en de finish zijn allebei in Cossonay, waarbij de organisatie allerlei lokale ronden heeft uitgestippeld. Het is, zoals de renners dat inmiddels wel gewend zijn, wel weer de hele dag op en neer gaan. Met de klim naar Monchterand (4,7 kilometer aan 4%) valt er in de openingsfase echter niet veel te vrezen.
Van de klim naar start- en finishplaats Cossonay (2,2 kilometer aan 5,8%) zal menig renner ook niet wakker liggen, net zoals de Col Du Mollendruz (14,1 kilometer aan 3,1%), al is die laatste wel behoorlijk lang. Het is echter de oplopende finale die het verschil waarschijnlijk zal gaan maken. Die ligt namelijk getrokken bovenop die klim naar Cossonay, waardoor er zowel sterke punchers als ook goed klimmende sprinters zouden kunnen winnen.

Tijden
Weer etappe 3 Ronde van Romandië 2025
Ook op vrijdag hebben de renners weer niets te klagen in Romandië. Aan de hand van een heerlijk zonnetje loopt het kwik op tot 24 graden Celsius. Net als neerslag hoeft men ook geen rekening te houden met de wind, daar het vrijdag bijna windstil zal zijn.
Favorieten etappe 3 Ronde van Romandië 2025
De organisatie van de Ronde van Romandië scheept ons opnieuw op met een etappe die veel verschillende scenario's kan hebben. De meest waarschijnlijke lijkt een sprintje bergop te zijn tussen de sterke maar snelle mannen. Daarbij zal het vooral kijken zijn naar Matthew Brennan. De jonge Brit van Visma | Lease a Bike maakte eerder deze week al zijn favorietenrol waar en zal hopen opnieuw raak te kunnen schieten.
In die door Brennan gewonnen etappe waren het Aurélien Paret-Peintre (Decathlon AG2R) en Artem Schmidt (INEOS Grenadiers) die als respectievelijk tweede en derde mee mochten op het podium. Om die reden zetten wij de Fransman er zeker bij (niet Schmidt, want hij finishte de tweede etappe niet), evenals Huub Artz (Intermarché-Wanty, vierde), Oscar Onley (Picnic PostNL, zesde), Milan Menten (Lotto, achtste) en Alex Baudin (EF Education-EasyPost, twaalfde), de huidige leider in de rittenkoers.

Dan blijft natuurlijk altijd de vraag: mengen de klassementsmannen zich? Het parcours lijkt er niet zwaar genoeg voor, maar ook op donderdag zette Remco Evenepoel de koers in brand. De Belg van Soudal Quick-Step zou op een finish als deze goed uit de voeten kunnen, maar de vraag is natuurlijk of hij dat, met het zware slotweekend op komst, wil gaan doen. Hetzelfde geldt voor klassementsmannen als Lennert van Eetvelt (Lotto, donderdag nog tweede) Lenny Martinez (Bahrain Victorious) en João Almeida (UAE Team Emirates - XRG).
Verder zal het vrijdag vooral uitkijken zijn naar aanvallers. In dat straatje vallen toch zeker Jay Vine (UAE Team Emirates - XRG), proloog-winnaar Samuel Watson (INEOS Grenadiers), Louis Barré (Intermarché-Wanty), Iván Romeo (Movistar), Stefan Küng (Groupama-FDJ), Alberto Bettiol (XDS-Astana), Kasper Asgreen (EF Education-EasyPost) en natuurlijk good-old Bauke Mollema (Lidl-Trek).
Favorieten etappe 3 Ronde van Romandië 2025, volgens In de Leiderstrui
Topfavoriet: Matthew Brennan (Visma | Lease a Bike)
Place comments
0 Comments
You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.
Show all comments