...
luke plapp Wielrennen
Wielrennen

Weening wist al snel dat Plapp niet te stuiten zou zijn: 'Man, ik trap door de boter'

luke plapp

Luke Plapp soleerde zaterdag naar de overwinning in de achtste etappe van de Giro d'Italia. Na een boeiende koers demarreerde de renner van Jayco AlUla in de finale op de Montelago, wat de beslissende aanval bleek. Hij verschalkte zodoende onder meer Wilco Kelderman.

Plapp won in zijn prille loopbaan als professioneel wegrenner al de nodige nationale titels, maar de eerste internationale zeges lieten langer op zich wachten. Die kwamen dit jaar, eerder in de Tour of Hellas en zaterdag met de achtste etappe van de Giro d'Italia, de eerste zege op echt hoog niveau. 'Het is crazy, ik kan het nog maar moeilijk geloven', aldus Plapp in het flashinterview.

'Het voelt alsof het er een lange tijd zat aan te komen', vervolgt Plapp. 'Ik legde vaak de nadruk op de Australische zomer en slaagde er maar niet in om in Europa een resultaat te boeken.' Vorig seizoen was Plapp al verschillende keren dichtbij, ook in de Giro. Destijds wist hij vier keer in de top tien te finishen. Een derde plek was daarbij zijn beste resultaat. 'Dat het mij vandaag wel lukt, is zeer speciaal.'

Lees verder onder de foto.

luke plapp

Plapp: 'Dat ik Koen aan mijn zijde had was geweldig'

De etappe naar Castelraimondo hadden Plapp en Jayco AlUla van te voren aangekruisd als potentiële kans. 'Een paar weken geleden stipten we deze etappe al aan en vanmorgen waren we enorm gemotiveerd. Dat ik heb weten te winnen, is een droom die uitkomt', aldus een glunderende Plapp.

De achtste etappe van de Giro was de eerste echte kans voor de aanvallers. Als gevolg was er een enorme strijd om in de ontsnapping te geraken. 'Jeetje... de strijd om in de kopgroep te komen was waanzinnig. Het bleef maar duren... Bij momenten was ik zelf bijna gelost. Uiteindelijk waagde ik nog een allerlaatste poging en zat ik mee in een grote groep. Het was zo'n gevecht, maar uiteindelijk was het het helemaal waard. Dat ik Koen (Bouwman, red.) ook aan mijn zijde had was geweldig', deelt Plapp een compliment aan zijn Nederlandse ploegmaat uit.

Lees verder onder de foto.

luke plapp

Plapp kent na tegenslag eindelijk weer een hoogtepunt

Op 45 kilometer van de streep demarreerde Plapp weg uit een groepje met Kelderman, Diego Ulissi en Igor Arrieta, dat terwijl hij zich kort daarvoor had teruggeknokt naar de koplopers. Plapp wist echter dat hij niet kon wachten tot de finish. 'Ik ging ze zeker niet kloppen in de sprint', verklaart hij lachend zijn tactiek. Ik moest dus vroeg iets proberen. Je ziet al het hele seizoen dat vroege aanvallen erg succesvol zijn. Dat had ik in mijn achterhoofd, de eerste move is vaak voordelig.'

Plapp kende aan het begin van het seizoen de nodige tegenslag en ook de Giro begon met pech. Zo kwam hij in de tijdrit op dag twee ten val. Juist in de discipline waarin hij zo uitblinkt. Deze overwinning maakt het allemaal waard. De dalen in het wielrennen zijn zo enorm diep en tijd tussen pieken is vaak zo lang, dat maakt een resultaat als deze geweldig', besluit Plapp.

Lees verder onder de video.

Weening: 'Vanaf dat moment wisten we dat Plapp goed was'

Ploegleider Pieter Weening leefde vanuit de auto mee met zijn renner. 'Het was een heel snelle start', blikt de oud-renner in gesprek met Eurosport terug op de etappe. 'De plek waar de kopgroep ontstond, was ook behoorlijk lastig, dus we wisten dat het allemaal sterke mannen waren vooraan. De zeven renners die uiteindelijk voorop kwamen te rijden, waren stuk voor stuk renners met grote kwaliteiten.'

Plapp maakte zich daar echter weinig zorgen om, aldus Weening. 'Maar we wisten dat Luke ook sterk was. Want toen ik tegen hem zei dat hij niet teveel energie moest verspillen, antwoordde hij: "Man, ik trap door de boter." Vanaf dat moment wisten we dat hij goed was. Aan de voet van die klim van de derde categorie gingen Kelderman en Ulissi vroeg aan. We zeiden tegen Luke dat hij een tijdrit naar de top moest rijden. We zouden dan wel zien wat er zou gebeuren. Aan de top had hij al vijftien, twintig seconden voorsprong. En hij hield het vol tot de streep. Het was een heel sterke prestatie', steekt Weening de loftrompet.

In de slotfase wist Weening met zijn adviezen Plapp naar een prachtige zege te begeleiden. 'We moedigden hem aan om vol omhoog te rijden, want in de afdalingen kon hij steeds een beetje herstellen. De laatste vijf, zes kilometers hebben we het rustig aangedaan. Geen risico’s meer. We wilden op veilig spelen en de overwinning binnenhalen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws