Primoz Roglic heeft in
Parijs-Nice de leiderstrui overgenomen van Wout van Aert. Daar zullen ze bij Jumbo-Visma niet rouwig om zijn, al ging het in de vijfde etappe allemaal niet van harte, zo laat de Sloveen na afloop van de etappe weten.
Al snel werd duidelijk dat een grote kopgroep het mocht uitmaken voor de zege, waar Brandon McNulty namens UAE Team Emirates maar weer eens zijn goede vorm bewees. De Amerikaan reed zijn vluchtgenoten op bijna twee minuten, terwijl men in het peloton ook niet stilzat. De ploeg van Roglic moest hard werken, terwijl Van Aert het op een gegeven moment wel
welletjes vond. Roglic kon zich echter goed handhaven in de groep van vijftien renners, waar bijna alle toppers inzaten.
Na afloop laat de Sloveen op de
ploegsite weten dat het allemaal niet vanzelf ging. 'Het was vandaag een loodzware dag. De ploeg heeft de hele dag uitstekend werk geleverd en ik ben hen enorm dankbaar. Het was niet ideaal dat ik alleen kwam te zitten, maar mijn ploeggenoten hebben me de hele dag uitstekend beschermd. Gelukkig waren mijn benen goed genoeg om mee te rijden met de besten. De komende dagen komt er nog een hoop klimwerk aan.' Vrijdag is er een soorgelijke etappe, terwijl zaterdag de koninginnenrit richting de Col de Turini op het programma staat.