Tv-motor botst met publiek in finale Ronde van Polen, vier mensen naar het ziekenhuis: 'We wilden bijna de koers stilleggen'

Wielrennen
woensdag, 02 augustus 2023 om 18:17
mohoric
Een opvallend beeld in volle finale: het uitgedunde peloton in de vijfde rit van de Ronde van Polen leek de snelheid er volledig uit te halen. Met nog slechts een handval kilometers te gaan keken de renners achterom, naar elkaar en was er van strijd weinig te zien. Pas na de finish bleek waarom: een motard van de televisie kwam in aanraking met het publiek.
De botsing zelf was niet te zien op beeld, maar achteraf lieten kwamen de verhalen over het voorval naar boven. Tegenover de Poolse media gaf koersorganisator Czesław Lang zijn reactie: 'Vier mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Op het eerste aangezicht zonder ernstige verwondingen.'
De oorzaak van de crash is ook voor de wedstrijdleider nog onduidelijk. 'De Tv-motard had de nodige ervaring, ook in de Tour de France.' Het incident gebeurde op slechts vier kilometer van de finish. Lang gaf aan dat een neutralisatie van de koers niet ter sprake was gekomen.

Mohoric emotioneel na zien botsing in finale Polen

De renners zelf zagen het incident wel gebeuren. Zo beschreef klassementsleider Matej Mohoric de crash als een grote schok in het peloton. 'Ik was erg gemotiveerd om de rit te winnen, maar na het zien van de botsing niet meer. De anderen ook niet', aldus de Sloveen op de ploegsite.
'We wilden niet echt sprinten, we wilden stoppen. Maar de laatste keer over de klim leek het alsof de race doorging, dus moest ik nog voor de bonusseconden gaan. Wat er met de motor gebeurde, schokte ons allemaal; we wilden de race stoppen. Mijn hart zonk in de schoenen en ik dacht helemaal niet aan de sprint, ik dacht aan de mensen die erbij betrokken waren en ik hoop dat het goed gaat met iedereen.' De etappe werd uiteindelijk gewonnen door de Nederlander Marijn van den Berg van EF Education Easypost.
Donderdag wacht er in Polen een tijdrit, voordat vrijdag de laatste etappe op het programma staat. Mohoric heeft na vijf dagen koers een voorsprong van twaalf seconden op Joao Almeida (UAE Team Emirates). 'Morgen ga ik de tijdrit in als algemeen leider, dus ik zal mijn best doen. Het komt eigenlijk niet zo vaak voor dat ik zo hard mogelijk tegen de klok ben gegaan, dus ik hoop morgen de beste tijdrit van mijn leven te rijden. Ik weet dat Almeida en Kwiato favorieten zijn om mij te verslaan, maar ik heb hele goede benen, dus je weet maar nooit…', blikt de aanvaller vooruit.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading