De Unibet Tietema Rockets, in 2026 de Unibet Rose Rockets genoemd, worden na een stormvloed aan interessante en verrassende transfers opnieuw gelinkt aan een mogelijke joekel van een vis uit de WorldTour-vijver. Bas Tietema en de zijnen worden genoemd als één van de drie mogelijke nieuwe bestemmingen voor de contractloze Fernando Gaviria.
De Nederlandse wielerploeg met Franse licentie is deze periode aan het huishouden als het om ingaande transfers gaat. De ploeg kondigde in een vroeg stadium al de komst van topsprinter Dylan Groenewegen aan en daarmee begon een sneeuwbal te rollen, die qua omvang inmiddels indrukwekkend groot is.
Na Groenewegen en zijn vaste lead-out Elmar Reijnders (Jayco AlUla) wist ploegeigenaar Bas Tietema ook WorldTour-renners Wout Poels (XDS Astana) en Victor Lafay (Decathlon AG2R La Mondiale) te strikken. Daarnaast kozen uitstekende rijdende renners als Rory Townsend (Q36.5), Niklas Larsen (BHS-PL Beton Bornholm) en recent ook Ronan Augé (CIC-U-Nantes) voor de ploeg.
Lees verder onder de foto
Unibet Tietema Rockets gelinkt aan Franse cross- en wegsprinter
Volgens Franse media zijn Lafay en Augé niet de laatste Fransmannen die de ploeg mogelijk komen versterken. Velo-club.net schreef namelijk dat ook Clément Venturini interesse geniet van de ploeg van Tietema. De rappe man zou echter ook nog andere opties hebben voor het komende seizoen en heeft medio november dus nog te kiezen. Hij loopt uit zijn contract bij het stoppende Arkéa-B&B Hotels.
Venturini kennen we in Nederland en België ook als crosser, maar hij kan ook heel goed op de weg uit de voeten. Afgelopen jaar reed hij nog de Tour de France, die hij beëindigde op een - voor een sprinter verdienstelijke - 43e plek. Gedurende het seizoen sprokkelde hij ook nog heel wat WorldTour-punten bij elkaar, al mocht dat voor Arkéa-B&B Hotels niet meer baten.
Lees verder onder de foto!
Fernando Gaviria ook naar ploeg Bas Tietema?
Venturini reed eerder al jaren voor Cofidis en AG2R en is dus een bekende naam in het Franse circuit. In 2017 won hij het eindklassement van de Vierdaagse van Duinkerke en ook alle grote rondes heeft hij al eens gereden. Maar of hij de volgende aanwinst wordt voor Unibet, is nog even de vraag. Er worden namelijk meer namen gelinkt aan de zes plekjes die nog open zijn voor 2026.
Vanuit Italië kwam vrijdag het meest opvallende gerucht, maar rond Unibet Tietema Rockets sluiten we niets meer uit. De journalist Beppe Conti zei bij RAI Sport dat Fernando Gaviria uit zijn contract loopt bij Movistar en drie opties heeft om te verkassen. Naast Unibet zouden ook Cofidis en Caja Rural de sprinter graag inlijven.
Gaviria is de laatste jaren wat in de vergetelheid geraakt, maar de nog altijd pas 31-jarige Colombiaan werd natuurlijk bekend met zijn ritzeges in de Giro d'Italia (vier in 2017 en eentje in 2019) en de Tour de France (twee stuks in 2018). Hij heeft reeds 52 zeges op zijn palmares staan, al dateert de laatste van februari 2024, toen hij een etappe won in de Ronde van Colombia.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties