Wat was er met Visma | Lease a Bike's 'number two' Matteo Jorgenson aan de hand op weg naar Hautacam?

Wielrennen
donderdag, 17 juli 2025 om 18:15
matteo-jorgenson
Matteo Jorgenson was voor Visma | Lease a Bike een cruciaal onderdeel in de tactiek om Tadej Pogacar en UAE Emirates-XRG tegenstand te bieden in deze Tour de France, maar de Amerikaan gaf niet thuis in de eerste bergrit van de ronde. Na afloop van de etappe naar Hautacam tastte hij zelf ook nog in het duister.
Jorgenson viel veelvuldig aan in de eerste elf etappes van de ronde en zette zo Pogacar en co enkele malen onder druk, maar moest op de Col du Soulor passen bij de eerste de beste versnelling van zijn eigen ploeggenoten Simon Yates en Sepp Kuss.
Zodoende besloot Visma | Lease a Bike de handrem er wat op te zetten, om Jorgenson nog een kans te geven. Op de slotklim moest de Amerikaan direct weer passen, zag ook ploegleider Grischa Niermann. 'Hij had geen goede dag. We hadden een plan en plots werd hij gelost. Dat was natuurlijk niet wat we wilden', aldus de Duitser.
Lees verder onder de foto!
matteo-jorgenson

Jorgenson zoekt niet naar excuses 

'Persoonlijk heb ik geen excuses voor mijn prestatie. Ik had gewoon een heel slechte dag', aldus Jorgenzon zelf tegenover Sporza. 'Ik wist het al vanaf de start. Ik moest voluit gaan om op de eerste klim vooraan te kunnen blijven. Dat bleek achteraf een fout.'
'Op de laatste klim liep ik helemaal leeg. Toen dacht ik dat het beter was om het algemeen klassement los te laten. Ik kon Jonas toch niet meer van nut zijn', aldus Jorgenson, die nu tiende staat in de algemene rangschikking.
Vingegaard kon ook geen vuist maken tegen Pogacar en volgt nu op meer dan drie minuten. 'Ik heb weinig met Jonas gesproken, dus ik weet niet of hij een goeie dag had. Tadej was gewoon sterker. Bravo voor hen', stelt Jorgenson. 'Ik ken de tijdsverschillen nog niet. We zullen een nieuw plan moeten verzinnen.'
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading