Jonas Vingegaard noemde het op de persconferentie van Visma | Lease a Bike vrijdagochtend zijn dreamteam: het zevental dat zich rondom hem had verzameld. En daar hoort uiteraard ook de Belg Wout van Aert bij, die na zijn Deense kopman aan mocht schuiven voor het persmoment van de Nederlandse ploeg.
Van Aert werkte dit jaar al het gros van de klassiekers én de Giro d'Italia af, maar fysiek en mentaal lijkt de sleep er nog niet in te zitten. Bij Simon Yates, die naast de Belg zat, waren er meer tekenen zichtbaar van mentale vermoeidheid na de Giro d'Italia.
Van een perfecte voorbereiding mocht Van Aert evenwel niet spreken, nadat hij het BK moest missen omwille van ziekte. 'Ik voel me weer gezond. Het was maar een kleine terugslag, op een heel slecht moment. De nacht voor het BK werd ik ziek en op zondag kon ik niet eten, maar het was slechts een buikvirus en op maandag voelde ik mij ook alweer beter.'
Lees verder onder de foto!

Van Aert denkt niet aan groene trui
'Ik hoop dat het geen invloed heeft op mijn prestaties. Ik voel me nog niet zo goed als vorige week, maar ik ben hersteld en ik hoop dat het in de koers geen invloed zal hebben', aldus de Belg, wiens hoofddoelen op persoonlijk vlak vooral in de eerste anderhalve week liggen. 'Het zal moeilijk worden om het in mijn uppie te doen. Het klassement met Jonas is het hoofddoel, maar de ritten die mij liggen zijn ook belangrijk voor Jonas om voorin te zitten.'
Door de klassementsfocus van Visma | Lease a Bike schuift Van Aert andere potentiële ambities aan de kant, zo vertelt hij. 'Ik denk niet aan de groene trui. Het is moeilijk om punten te pakken in de vlakke sprints en het is ook lastig te combineren met het klassement. Voor groen gaan kost elke dag veel werk. Ik heb hem al eens gewonnen en daar genoot ik van, maar ik focus nu op ritzeges.'
Lees verder onder de foto!

Van Aert start met Visma | Lease a Bike met dezelfde mindset als andere jaren
In de vlakke spurts en wellicht zelfs de tijdrit moet Van Aert dus concessies doen, zo laat hij weten. 'Het hangt er vanaf. Mijn kansen zijn groter in de meer punchy etappes. Sommige dagen gaat het aanvoelen als klassiekers, met veel tricky finales in die eerste week. Voor een type als mij is dat mooi. Het is wel anders dan afgelopen jaren, met vaak een lastige bergrit in het begin. De mindset is echter hetzelfde, omdat we altijd met hetzelfde doel starten in de Tour', doelt hij op het klassement van Vingegaard.
In de Vuelta van vorig jaar toonde Van Aert dat hij uitstekend kan presteren in zijn tweede grote ronde op rij. Nu staat hij na de Giro aan het vertrek van de Tour. 'Ik heb gevraagd om twee grote rondes te doen, dus hopelijk lukt het net zo goed als in de Vuelta van vorig jaar. We gaan het zien, want zulke benen krijg je ook niet op bestelling.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties