Lopez scoort weer voor Astana in Ronde van de Alpen; Sosa verrassende nieuwe leider

Algemeen nieuws
dinsdag, 17 april 2018 om 15:15IDL
logo idltjpg
Miguel Angel Lopez heeft de tweede etappe van de Ronde van de Alpen gewonnen. De Colombiaan van Astana was op de slotklim de sterkste van een groep favorieten in de sprint.
In opnieuw een korte etappe van 144,5 kilometer gingen zes renners er al vroeg vandoor. Na 40 kilometer verzamelden Quentin Jauregui, Stephen Rabitsh, Oscar Rodriguez, Marco Frapporti, Omer Goldsthein en Jacopo Mosca een voorsprong zo'n vier minuten. Deze voorsprong daalde wat op de eerste col van de dag, de Passo Rebebus, maar bedroeg op 62 kilometer van het einde 4.21 minuten. Astana leidde het peloton.
Op de Calvalese (een klim van de derde categorie) moest Goldsthein lossen uit de kopgroep, waardoor er vijf renners overbleven. De voorsprong bleef vier minuten en de favorieten kwamen erachter nog niet uit hun hok. In aanloop naar de slotklim, de gruwelijke Alpe di Pampeago, moesten ook Rodriguez en Mosca de rest laten gaan, waardoor Jauregui, Frapporti en Rabitsh overbleven op zestien kilometer van de finish. Zij werden niet veel later ingelopen.
Op kop van het peloton namen UAE Emirates (van Fabio Aru), LottoNL-Jumbo (van George Bennett) en Groupama-FDJ (van Thibaut Pinot) het heft in handen richting die slotklim. De drie leiders begonnen zodoende met slechts twee minuten voorsprong aan de slotklim van acht kilometer. Jauregui bleek daar al snel de sterkste en ging er onder de steile hellingen al vandoor.
Nadat Team Sky zich opmerkelijk op achterstand liet rijden, nam die ploeg het heft op vier kilometer van de finish in handen door het tempo te verhogen. Op 1.6 kilometer van de top had Chris Froome alleen nog Diego Rosa bij zich, terwijl Aru en ook George Bennett en Pello Bilbao moesten lossen bij de favorieten. Bij het ingaan van de laatste kilometer ging Froome zelf, maar hij kreeg meerdere renners met zich mee.
Domenico Pozzovivo, Thibaut Pinot, Miguel Angel Lopez, Froome, Ivan Sosa en Giulio Ciccone bepaalden wie er zou winnen. Froome ging aan, maar Lopez was duidelijk de sterkste. Pinot werd tweede op de steile aankomst, de knap presterende Sosa werd derde en draagt woensdag tevens de leiderstrui.
Uitslag etappe 2:
1. Miguel Angel Lopez
2. Thibaut Pinot ''
3. Ivan Sosa ''
4. Chris Froome +0.04
5. Domenico Pozzovivo +0.07
6. Giulio Ciccone +0.14
7. Jan Hirt +0.20
8. Ben O'Connor +0.27
9. Ben Hermans +0.31
10. Fabio Aru +0.34
Klassement na etappe 2:
1. Ivan Sosa
2. Thibaut Pinot +0.06
3. Miguel Angel Lopez ''
4. Chris Froome +0.16
5. Domenico Pozzovivo +0.19
6. Giulio Ciccone +0.26
7. Jan Hirt +0.36
8. Ben Hermans + 0.43
9. Fabio Aru +0.50
10. Pello Bilbao +1.17
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading