In een special van De Rode Lantaarn is Oliver Naesen te gast. De Belg van AG2R bespreekt een uur lang zijn carrière, zijn jeugd en zijn huidige seizoen. Hij gaat mee naar de Tour de France als ondersteuning van kopman Romain Bardet, en wil daar in zijn beste vorm aanwezig zijn.
De voorbereiding van Naesen loopt voorspoedig, al heeft het noodweer in de Dauphiné een klein deukje in de gezondheid geslagen. 'Iedereen is verkouden uit de Dauphiné gekomen. Ik heb nog nooit zulk slecht weer meegemaakt. We hebben de enorme hagelstenen net ontweken, maar dat is wel heftig toen ik in de avond al die kapotgehagelde auto's zag.'
Een verschil in voorbereiding tussen dit jaar en voorgaande jaren, was de eerste hoogtestage voor de Belg. 'Hoogtestage werkt voor iedereen anders. Omdat ik in een Franse ploeg rijdt is het vaste schema eigenlijk Parijs-Nice, Dauphiné en dan de Tour. In Parijs-Nice merkte ik dan dat ik de derde beste klimmer van de ploeg was, en in de Dauphiné, zonder hoogtestage, was ik dan opeens de slechtste van de acht. Ik merk nog niet veel verschil, maar ik hoop dat het in de Tour anders is.'
Naesen bereidt zich voor om top te zijn in Tour
In die Tour moet hij in perfecte conditie zijn, en daar heeft hij zijn dieet op aangepast. 'Ik wil wel echt heel scherp aan de Tourstart staan. Het is niet zo heel extreem als het wordt gemaakt om topsporter te zijn. Het is een kwestie van weten wat je wel en niet nodig hebt. Wat je niet nodig hebt, daar blijf je van af. Zo simpel is het eigenlijk. In het begin was ik wel onwetend, het duurt een paar jaar voor je dit goed in de gaten hebt.'
Op de vraag wanneer hij wist dat hij talent had antwoord hij eerst bescheiden: 'Ik ben niet zo heel talentvol. Volgens mij zou iedereen puur door training een middelmatige of slechte profwielrenner kunnen zijn.' Toch was er wel een moment dat hij wist dat hij meer was dan pelotonvulling: 'Ik stopte met mijn studie en ging ik werken. Toen ging ik langzaam koersen winnen. Dan merk je dat mensen een voor een de overstap maken naar de profs. Eerst de allerbesten, daarna de mensen die ik eigenlijk niet zo heel veel beter vond dan mijzelf. En toen kwam er een moment dat iemand een overstap maakte die ik eigenlijk slechter vond dan mijzelf. Toen wist ik genoeg.' (Foto: TV Oost)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties