...
Pedersen niet bang voor Van der Poel: 'Hij heeft meer killerinstinct'
Algemeen nieuws

Pedersen niet bang voor Van der Poel: 'Hij heeft meer killerinstinct'

Pedersen niet bang voor Van der Poel: 'Hij heeft meer killerinstinct'

Mads Pedersen wil het in de komende jaren graag opnemen tegen generatiegenoot Mathieu van der Poel, maar dan hoopt de wereldkampioen wel dat het regelmatig regent. 'Ik heb nog nooit tegen Mathieu gesprint na een koers van vijf uur, maar ik ben ervan overtuigd dat ik het hem moeilijk kan maken', vertelt hij in Het Nieuwsblad.

'Hij heeft meer killerinstinct. In de Ronde van Vlaanderen kwam hij ten val en leek zijn koers voorbij, maar keerde hij uit een verloren positie toch nog terug. Dat typeert het karakter van een echte winnaar. Veel renners hadden na die val gezegd: het is voorbij', zo spreekt Pedersen lovend over Van der Poel. 'Ik had nog mijn uiterste best gedaan om terug te keren, maar het had niet zo goed uitgepakt als bij hem.'

Toch spreekt Pedersen ook met bravoure over zijn tijd bij de junioren met Van der Poel. De jonge Deen vond zichzelf zelfs beter in die tijd en ook vandaag de dag is hij niet bang voor de confrontatie. Na een koers van 250 kilometer in de regen, net als op het WK in Yorkshire, denkt Pedersen 'minstens zes keer' te winnen in een sprint tegen Van der Poel. 'Hij was een agressieve renner met gewaagde aanvallen. Soms vergaloppeerde hij zich eens, dan profiteerde ik. Ik won meestal de tijdritten of ik viel van ver aan om dan net genoeg voorsprong over te houden.' (foto: Sirotti)

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws