Van Baarle gaat voor NK: 'Van der Poel heeft bewezen dat kans er altijd is'

Algemeen nieuws
donderdag, 06 juni 2019 om 10:08
Team INEOS Van Baarlejpeg
Dylan van Baarle staat in tegenstelling tot veel landgenoten wel aan de start van NK wielrennen in Ede. De renner van Team INEOS doet mee aan de tijdrit en de wegwedstrijd en in beide races wil hij winnen, zo vertelt hij via de officiële kanalen van het NK.
Van Baarle verdedigt in de tijdrit zijn rood-wit-blauwe kampioenstrui, maar hij denkt stiekem ook al aan de wegwedstrijd in Ede. 'Elk NK dat je missen moet, is een kans minder om dat doel nog eens te realiseren. Vooralsnog heb ik dan ook beide kampioenschappen op mijn agenda staan.' Het is een onbewuste boodschap aan de vele Nederlanders die het NK laten schieten. Onder meer Dylan Groenewegen, Steven Kruijswijk en titelverdediger Mathieu van der Poel zijn er niet bij. Tom Dumoulin en Wilco Kelderman waren eerst ook afwezig, maar door hun blessures past het NK nu wel in hun programma.

Van Baarle wil via Dauphiné en NK naar de Tour

Misschien rijdt Van Baarle door de afwezigheid van veel renners straks wel in het rood-wit-blauw. 'Ik wil graag nog eens Nederlands kampioen worden op de weg. Voor een Nederlandse prof is dat toch een wedstrijd die je nog eens wilt winnen. Het zal zeker niet gemakkelijk worden tegen de grotere blokken van Jumbo-Visma, Team Sunweb en Roompot-Charles om te winnen, maar als je simpelweg de beste bent die dag, is die kans er altijd. Ik denk dat Mathieu van der Poel dat vorig jaar afdoende heeft bewezen.'
Van Baarle heeft naast prestige nog een reden om hard te fietsen tijdens het NK. De renner wil dolgraag met INEOS naar de Tour de France. 'Het is een goed teken dat ik in ieder geval de voorbereiding mee maak. Ik hoop in het Criterium du Dauphiné te bewijzen dat ik een plek in de Tourselectie verdien. Niet met eigen resultaten, maar door te tonen dat ik een goede ondersteunende kracht kan zijn voor de kopmannen. Vorig jaar was ik ook mee met deze stage, maar greep ik uiteindelijk naast een plek in de Tourploeg.' (foto: Team INEOS)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading