Modder, er was lang op gewacht door de Vlamingen. Misschien zouden ze Mathieu van der Poel wel kunnen kloppen op tragere omlopen. De modder kwam, maar wederom won de Nederlander allebei de crossen dit weekend. In Niel werd zaterdag voor de DVV Verzekeringen gecrosst en zondag in Gavere voor de Superprestige. We blikken terug en kijken vooruit in deze Dinsdag Veldritdag. Van Aert vs Van der Poel
In
Niel deed
Wout van Aert niet mee. De wereldkampioen nam rust afgelopen zaterdag, waardoor er geen duel tussen Van Aert en Van der Poel was. Van der Poel was er wel en won met overmacht. Hij klopte
Toon Aerts en Laurens Sweeck. Verder was het geen die in het geheugen gegriefd blijft, hoewel de schuiver van Van der Poel zeldzaam was.
Zondag in
Gavere was Van Aert er wel weer bij. Op de pittige omloop kon hij de Europees Kampioen geen weerstand bieden. Hij reed het grootste gedeelte solo en won dus met overmacht. De tweede plek was wederom voor Aerts, voor Van Aert. Een echte strijd tussen Van der Poel en Van Aert hebben we deze week dus niet gezien. Daardoor is de stand tussen de Nederlander en de Belg 9-1.
Verder was er ook nog een opvallende uitspraak van Niels Albert:
'Als ik zie wat Mathieu deed op zijn 21ste en dat vergelijk met Nys op die leeftijd, komt Sven nog niet tot aan de knieën van Mathieu', aldus de oud-ploegleider van Van Aert. Daarnaast kwam de jonge ster zelf ook nog met een nieuwtje. Hij gaat wellicht Gent-Wevelgem of Parijs-Roubaix rijden. Beloftes doet hij echter niet:
'Het zou kunnen. Ik weet het nog niet, ik ben geen planner.'Programma komende week
De renners gaan komend weekeinde weer een keer buiten België crossen. In het Tsjechische Tabor is de wereldbekerwedstrijd. Van der Poel werd op deze omloop al een keer Europees- en wereldkampioen, dus hij zal ongetwijfeld uitzien naar de wedstrijd in Tabor. Ook voor Aerts zal het een belangrijke cross zijn. Zijn voorsprong in het klassement is vijftien punten op zijn naaste belager Van Aert.
Zondag moeten de crossers alweer terug zijn in België. In het Oost-Vlaamse Hamme wordt gereden voor de DVV Verzekeringen Trofee. De Fladriencross werd de afgelopen twee jaar door Van der Poel gewonnen en wordt gekenmerkt door een technische passage door het bos aan het eind van elk rondje. Ook in dit (tijds)klassement leidt Aerts, mede door de slechte cross van Van der Poel op de Koppenberg. De voorsprong van de Belg is ruim op zijn eerste bedreiger: bijna twee minuten op Lars van der Haar.
Uitdager van de week
Het ligt voor de hand om hier
Toon Aerts te noemen. De Belg is koploper in twee klassementen en werd het voorbije weekend tweemaal tweede. Echter, de voorbije weken was hij ook al uitdager van de week, dus zou het een beetje makkelijk zijn wekelijks hem te noemen. Gelukkig is er een andere uitdager komend weekend, Lars van der Haar.
De Woudenbergse renner komt graag in Tabor, want hij won hier als elite een wereldbekercross in 2013, terwijl hij er een jaar eerder zijn grote doorbraak als veldrijder beleefde met een tweede plek in zijn eerste wereldbekercross. Hetzelfde resultaat behaalde hij op het EK vorig jaar in Tabor.
Veldrijden op tv
De cross zaterdag in Tabor zal in België alleen achter de decoder te zien zijn bij Telenet. In Nederland doet Eurosport live-verslag. Sporza heeft om 17.30 een samenvatting op Een.
Zondag is de wedstrijd in Hamme live te zien zijn bij Sporza en is er geen Nederlandse zender present. De uitzending begint dan om 13.30, met eerst de vrouwencross. Beide mannenwedstrijden starten om 15.00
(Foto: screenshot)