Zonneveld hoopt één ding: 'Dat Froome in de koers ongenadig hard op zijn falie krijgt'

Opinie
vrijdag, 04 mei 2018 om 8:35Algemeen Dagblad
logo idltjpg
Thijs Zonneveld hoopt dat Chris Froome de Giro d'Italia niet wint, zo schrijft hij in een column in het Algemeen Dagblad. De Brit en zijn ploeg Team Sky zijn volgens Zonneveld enorm aan het rekken in de salbutamol-zaak die loopt en niemand kan er iets aan doen.
'Bijna acht maanden sleept zijn dopingzaak zich al voort. En het einde is niet eens in zicht. Dat is geen toeval. Het is exact wat Sky en Froome willen', weet de columnist, die denkt dat de Tour- en Vueltawinnaar er zonder straf vanaf komt. 'In de afgelopen acht maanden lieten Sky en Froome soms een proefballonnetje op om met iets van een uitleg te komen, maar die sloegen allemaal als een tonijn op een drumstel. (...) De UCI staat erbij en kijkt ernaar en laat Froome kak hebben aan de sport.'
Volgens Zonneveld wil Team Sky 'vertragen, traineren en uitstellen' om Froome zo de Giro en de Tour te laten rijden. In dat geval zou hij alleen de Vuelta-titel in 2017 verliezen bij een schorsing. De journalist neemt de UCI kwalijk dat het dit heeft laten gebeuren en dat er een tijdspad uitgestippeld had moeten worden. 'Deze Giro gaat van start met een topfavoriet die er nooit aan had mogen beginnen. Dag in, dag uit zal Sky op kop rijden voor Froome alsof er niets is gebeurd. Je kunt maar één ding hopen. Dat hij in de koers ongenadig hard op zijn falie krijgt.' (foto: Twitter Froome)
Doe mee aan het Giro d'Italia spel van Zweeler! Schrijf je in, kies twintig renners, scoor punten en win veel geld!
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading