Niels Vandeputte heeft de Exact Cross op zijn naam geschreven. De Belg van Alpecin-Deceuninck was de sterkste na een zinderend spannende wedstrijd, vol geduw en getrek. Hij wist in de slotronde Cameron Mason en Ryan Kamp af te troeven in de strijd om de overwinning. Topfavoriet Michael Vanthourenhout kwam tot een handgemeen met de laatstgenoemde Nederlander en viel even later uit de wedstrijd.
Nadat Inge van der Heijden op dominante wijze de vrouwencross had gewonnen eerder op de dag, was het daarna aan de heren. Met Michael Vanthourenhout, winnaar van de Wereldbeker in Sardinië, maar ook mannen als Niels Vandeputte, Ryan Kamp en Cameron Mason aan de start beloofde het een spannende dag te worden. Mathieu van der Poel was er nog niet bij - hij zal in Namen op zondag zijn rentree maken.
Daarom was deze cross ook een een zeldzame kans voor velen om nog te winnen. Met de wereldkampioen erbij zou het lastig worden om op het hoogste treetje te staan. Misschien was het juist daarom dat Brits kampioen Mason als een raket van start ging. Hij pakte direct een gaatje, maar Vandeputte en Vanthourenhout bleven nog goed in de buurt.
Ook Ryan Kamp kon bij dat groepje aansluiten. Zij gingen in achtervolging op Mason, die een handjevol tellen voorsprong had na een rondje. De aansluiting werd al snel gevonden, en zo hadden we zes koplopers: ook Yorben Lauryssen, de 23-jarige ploeggenoot van Vanthourenhout bij Pauwels Sauzen - Altez, en Thomas Mein konden knap aanhaken bij de grote mannen.
Lees verder onder de foto!
Duwen en trekken Vanthourenhout en Kamp
Vroeger waren het Vanthourenhout en Eli Iserbyt die een ploegentactiek konden toepassen, maar nu kon Lauryssen zijn rol vervullen. Toen hij de kop nam, liet zijn ploegmaat een gaatje. Vandeputte moest zodoende het gat dichtrijden. Het viel wat stil, en zo konden meer mannen uit de achtergrond terugkeren. Het werd een spannende middenfase, met afwisselende koplopers.
Met Viktor Vandenberghe had Vanthourenhout nog een ploeggenoot mee. Het werd zo een heel moeilijk te controleren wedstrijd voor hun tegenstanders. Maar Kamp speelde het tot dusver prima: de Nederlander deed niet al te veel werk, maar liet met speldenprikken zien dat het menens was. Met drie rondes te gaan leken Mason, Kamp, Vanthourenhout en Vandeputte de besten te zijn: ze gunden elkaar geen centimeter.
Het kwam zelfs tot geduw en getrek: Vanthourenhout en Lauryssen probeerden Kamp vast te zetten, maar die laat zich niet zomaar kisten. Na een elleboogje hier en een schouderduw daar was de irritatie zichtbaar, zowel bij de Belg als de Nederlander. Het geruzie kwam tot een abrupt einde, toen Vanthourenhout op de brug tegen het achterwiel reed van Kamp en viel. Einde wedstrijd voor de voormalig Europees kampioen.
Zinderend gevecht in slotrondes
De topfavoriet was weggevallen, en zo waren het de underdogs die een gigantische mogelijkheid hadden. Mason nam de kop, voor Kamp en Vandeputte. Maar ook Lauryssen en Anton Ferdinande waren nog in het gevecht voor de zege met een ronde te gaan. De Brits kampioen nam de leiding en draaide de duimschroeven aan, maar Vandeputte en Kamp volgden.
Kon Mason eindelijk winnen, na een geweldig begin van zijn crosswinter, of mochten Vandeputte en Kamp voor het eerst juichen op het hoogste niveau dit seizoen? De Nederlander moest een klein gaatje dichtrijden, Vandeputte versnelde en nam de leiding op de brug. Hij sloeg een gaatje, dat niet meer dicht te rijden was voor de Brit. Die werd tweede, voor Kamp.
Uitslag Exact Cross Kortrijk 2025 - mannen
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties