De cross van Gavere zal een nieuwe datum moeten zoeken voor hun wedstrijd. Dat zegt UCI-coördinator Peter Van Den Abbeele in gesprek met Het Laatste Nieuws. Het EK wordt op dezelfde datum georganiseerd als de veldrit in Gavere.
De fout kwam dit weekend
aan het licht, dankzij Sporza-commentator Michel Wuyts. Het EK zal in 2019 op 10 november plaatsvinden, op exact dezelfde datum als de Superprestige in Gavere. ‘Wanneer de organisatoren een datum claimen, accepteren we die. Dat Gavere een andere datum zoekt, is de enige oplossing’, legt Van Den Abbeele uit.
Het EK van 2019 wordt gehouden in het Italiaanse Silvelle. ‘Het Europees kampioenschap is in korte tijd veel sterker geworden’, aldus Van Den Abbeele. (Foto: Jan Krijtenburg)
Update - 16:30 uur (22 december 2018): Nieuwe datum gevonden voor cross Gavere
De Superprestige van Gavere heeft een nieuwe datum gevonden voor haar editie van 2019. De eerste datum, 10 november, viel gelijk met het EK en dus was Gavere genoodzaakt te verplaatsen. Er is nu een nieuwe dag gevonden: 3 november. Dat meldde Sporza-commentator Michel Wuyts zaterdag.