...
giulio ciccone Wielrennen
Wielrennen

🎥 Vrees wordt werkelijkheid: Giulio Ciccone (Lidl-Trek) moet Giro d'Italia verlaten, Mads Pedersen met kniepijn

giulio ciccone

Na al het Giro d'Italia-succes van Lidl-Trek is de veertiende rit uitgelopen op een fiasco. De Duits-Amerikaanse formatie ging collectief tegen de grond op de gladde wegen in de Italiaans-Sloveense grensregio. Klassementsman Giulio Ciccone bleef het meest gehavend achter en moest de Giro verlaten.

Op een gladde weg schoof Antonio Tiberi als eerste onderuit namens Bahrain Victorious, waar de gehele Lidl-Trek-ploeg overheen ging. Pedersen was vrij snel weer weg, terwijl Vacek en Hoole langer achterbleven op het plaats delict. Kopman Ciccone pakte zijn fiets en ging verder, om daarna toch met pijn te stoppen. Hij is na de rit naar het ziekenhuis gebracht.

Uiteindelijk stapte de Italiaan wel weer op zijn fiets, om aan de finish de schade op te kunnen nemen. Samen met zijn ploeggenoten kwam hij op 16 minuten binnen. Hoole gaf na afloop een korte reactie bij Eurosport. 'Echt klote. Ciccone zijn klassement is gelijk weg en iedereen behalve Carlos Verona is gevallen. We reden als gekken naar dat circuit toe en er waren een paar gladde bochten op kasseien.'

'We zaten met vijf man in de top vijftien en Tiberi gleed daar weg, waarna iedereen viel', stelt de Nederlander. 'Ciccone had last van zijn been. Dat was niet heel goed.'

Mads Pedersen moest als drager van de puntentrui opdraven voor een flashinterview. 'Ciccone verliest hier zijn klassement en we konden niet meedoen voor de dagzege, maar het wielrennen bestaat uit ups en downs. Dat hoort bij het wielrennen. Ik heb zelf wat last van mijn knie, maar we moeten aankijken hoe dat zich zal ontwikkelen.'

Lees verder onder de video.

Ciccone moet twee weken rust houden

Later op de avond deelde Lidl-Trek mee dat Ciccone de Giro zoals gevreesd inderdaad niet voort kan zetten. Uit echo's bleek dat Ciccone een ernstig hematoom heeft opgelopen in de vastus lateralis-spier van zijn rechterquadriceps, evenals een kleine blessure aan de fascia. Een operatie is niet nodig, maar Ciccone moet wel ongeveer twee weken rusten.

'Ik heb er geen woorden voor', aldus de Italiaan. 'Ik heb geprobeerd te vechten om de etappe uit te rijden, omdat ik hoopte dat de ziekenhuiscontroles zouden aantonen dat het meeviel en dat ik kon herstellen en vechten voor een etappe. Maar ik begreep meteen dat het ernstig was, want de pijn was te erg, en nu weten we waarom.'

'Het doet pijn om de Giro zo te verlaten, vooral met de beklimmingen die nog komen gaan en het geweldige gevoel in het team, en ook met de goede positie die ik in het klassement had. Nu heb ik tijd nodig om te herstellen en we zullen zien hoe het de rest van het seizoen zal gaan', sluit hij af.

Video: Lidl-Trek en masse tegen de grond in Giro d'Italia

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws