De tweede etappe van de Ronde van Turkije is gewonnen door Tibor Del Grosso. De renner van Alpecin-Deceuninck was de snelste in een lastige sprint bergop, na uitstekend werk van zijn ploeg. De 21-jarige Nederlander timede zijn sprint perfect en wist Giovanni Lonardi (Polti VisitMalta) en Lander Loockx (Unibet Tietema Rockets) naar de podiumplekken te verwijzen. Del Grosso neemt ook de leiderstrui over van zijn ploeggenoot Simon Dehairs, die was gelost.
Het was tijd voor dag twee in de achtdaagse rittenkoers. De eerste etappe was een echt sprintersbal, met een biljartlaken van een parcours. In de finale bleek Simon Dehairs (Alpecin-Deceuninck) de snelste. Hij pakte zijn eerste profoverwinning en bovendien ook de blauwe leiderstrui. Maar maandag was een heel andere rit: met 2500 hoogtemeters en een venijnige finish wist de Belg dat het lastig ging worden om de leiding te behouden.
Bij de start in Kemen reden vijf man weg. Mateusz Gajdulewicz (Mazowsze Serce Polski) werd vergezeld oor Antoine Berlin, Vinzent Dorn (BIKE AID, Willie Smit (China Glory) en Ahmet Örken (Spor Toto). Die laatste twee waren voor de tweede rit op rij in de vroege vlucht. Op de eerste beklimming van de dag moest leider Dehairs al even lossen, maar hij kwam later weer terug bij het peloton. Het was echter geen goed teken.
Lees verder onder de video!
Leider Dehairs lost, Unibet beukt op kop
De vluchters kregen nooit echt veel ruimte, en toen de lastigste beklimming van de dag begon (10.2 kilometer aan 5%), was het gat nog minder dan 3 minuten. Dehairs, die al eerder gelost was, moest het peloton nu definitief laten gaan. We zouden sowieso een nieuwe leider krijgen in Turkije. Het tempo lag hoog in het pak, dankzij beulswerk van Unibet Tietema Rockets. Het zorgde ervoor dat ook Alexander Kristoff (Uno-X Mobility) het lastig kreeg. Voor de top moest de ervaren Noor lossen. De bergpunten waren voor de Duitser Dorn: hij zal in de rode bergtrui starten morgen.
Dat was zijn laatste kunststukje, en ook voor zijn medevluchters: het peloton reed ziedend hard door, en met meer dan 50 kilometer te gaan hadden ze de kopgroep al bij de lurven gegrepen. Daarna was het afdalen geblazen richting de finale, waar een listige laatste paar kilometer wachtten. Ondanks al het klimwerk en het hoge tempo was er nog altijd een flink peloton overeind gebleven, en het was nog steeds Unibet dat het tempo hoog hield op de glooiende kustwegen richting finishplaats Kalkan.
Lees verder onder de foto!
Glooiende finale zorgt voor nodige chaos
Met 6 kilometer te gaan begon het meer en meer op en neer te gaan. Het zorgde voor wat demarrages: hoewel die niet heel veel schade aanrichtten, zorgde het wel voor wat chaos. Alpecin-Deceuninck probeerde de rust te houden door lars Boven op kop te zetten, maar de aanvalslust was te sterk. Mario Aparicio (Burgos Burpellet BH) toonde zijn kracht met een straffe versnelling. de 25-jarige Spanjaard pakte een flink gat, en de organisatie was een beetje weg.
Maar Alpecin-Deceuninck wist toch het koppie koel te houden. In de laatste kilometer wisten ze Aparicio terug te pakken, om Tibor Del Grosso in positie te brengen. Daar begon het vervelend op te lopen. Daar pakte Lotto over voor Jasper De Buyst, die van heel ver aanging. Hij viel echter stil, en Del grosso wist lang genoeg de benen stil te houden. De jonge Nederlander kwam in de slotmeters eroverheen en pakte zo zijn eerste profoverwinning.
Uitslag tweede etappe Ronde van Turkije 2025
Results powered by FirstCycling.com
Place comments
0 Comments
You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.
Show all comments