Het zat er wellicht een beetje aan te komen, maar een week na zijn teleurstellende prestatie in Luik-Bastenaken-Luik was ook de koninginnenrit van de Ronde van Romandië niet een hoogtepunt voor Remco Evenepoel. Halverwege de klim loste hij, en besloot hij zijn ploegmaat en witte truidrager Junior Lecerf te helpen. Dankzij de Olympisch kampioen wist de 22-jarige klimmer de schade nog te beperken, maar beide Quick-Step-heren zijn uitgeschakeld voor de eindzege.
Evenepoel werd uiteindelijk elfde in de daguitslag, op anderhalve minuut van winnaar Lenny Martinez. 'Het was duidelijk dat ik al een paar weken niet mijn beste benen heb', vertelt de 25-jarige Belg tegenover Cycling Pro na de finish. 'Maar ik probeerde bij Junior te blijven zodat hij niet te veel tijd zou verliezen, zodat hij hoog blijft staan in het klassement. We hebben ons best gedaan.' Lecerf staat dankzij het beulswerk van Evenepoel nog vijfde in het algemeen klassement; zijn oudere landgenoot bekleedt zelf de negende plaats, op 1.41 minuten van leider Martinez.
De kopman van Soudal Quick-Step zit niet bij de pakken neer met zijn mindere dag. 'Het was oké. Ik heb nog veel werk te doen, maar het was prima. We konden het tempo niet echt meer houden halverwege de klim. Toen hebben we geprobeerd eigen tempo te rijden. Ik vroeg aan Junior hoe hard ik voor hem moest rijden, dus heb ik hem alles gegeven en het zo stabiel mogelijk geprobeerd te houden. Uiteindelijk verliezen we wat tijd, maar niet heel veel.'
Lees verder onder de foto!

'Te veel tijd verloren om het klassement nog te winnen'
Bij Sporza ging Evenepoel verder in op zijn prestatie in de koninginnenrit. 'Ik ben nog maar 2 maanden weer bezig op de fiets. Ik kan geen wonderen verrichten', vertelt hij. 'Als ik de favorieten langer had proberen te volgen, was ik misschien volledig ontploft. Dat was vorig jaar bijvoorbeeld het geval in de Dauphiné, toen ik ook niet in topvorm was.'
Morgen volgt de afsluitende tijdrit. Daar heeft de klasbak maar één doel. 'Die wil ik sowieso winnen. Ik kan niet meer in een tijdrit starten zonder die ambitie. Ik ga morgen voor de rit gaan en dan zien we wel waar me dat nog brengt in het klassement.' Het zou het laatste wapen van de wereldkampioen tijdrijden moeten zijn geweest in zijn jacht op de eindzege, maar die lijkt nu te ver weg. 'We hebben te veel tijd verloren om het klassement nog te winnen, denk ik', realiseert hij zich. 'Maar ik denk dat Junior nog best hoog staat. Ikzelf moet morgen gewoon alles geven om wat tijd terug te pakken.' De heuvelachtige rit tegen de klok is 17,1 kilometer lang: een kolfje naar de hand van de kogel van Schepdaal.
Place comments
0 Comments
You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.
Show all comments