...
wout van aert 2 Wielrennen
Wielrennen

'Fleuris', 'fluimpje' en 'damage control'; Wout van Aert kampte richting Giro d'Italia met problemen en vertelde dat ons eigenlijk al

wout van aert 2

Wie in aanloop naar de Giro d'Italia de altijd (dubbel)zinnige Strava-titels van Wout van Aert in de gaten hield, had kunnen weten dat de Belg van Visma | Lease a Bike iets onder de leden had richting de start van de Italiaanse ronde. Voor de start van de Giro in Albanië werd dat vanuit het kamp van Van Aert zelf bevestigd tegenover Het Nieuwsblad.

Na zijn afsluiter van het voorjaar in de Amstel Gold Race verruilde Van Aert de fiets heel even voor de loopschoenen, waarna hij al vlot met zijn gezin naar het Italiaanse Lucca trok voor een mini-stage in aanloop naar de Giro d'Italia. Op 29 april kopte hij daar bij één van zijn Strava-ritten 'een fleuris opgeschaard', waarbij fleuris dialect is voor Pleuritis: een ontsteking aan het borstvlies rondom de longen en aan de binnenkant van de thorax.

Lees verder onder de Strava-post!

Enfin, daags nadien werd er zand in de ogen van Van Aert zelf gestrooid toen hij de negende rit van de Giro d'Italia, oftewel de graveletappe rondom Siena, ging verkennen. Op 1 mei - Dag van de Arbeid - kopte hij dan weer 'fluimpje' op Strava: een ander woord voor slijmvlies.

Lees verder onder de Strava-post!

Na terugkomst in België reed Van Aert op 5 mei een rit van 67 kilometer, die dan weer de titel 'damage control' kreeg. Schade beperken, voor de goede verstaanders onder ons. Linksom of rechtsom kun je uit deze serie titels wel opmaken dat de Belg iets duidelijk wilde maken met zijn koppen op Strava, wat twee dagen voor de start van de Italiaanse ronde dan ook daadwerkelijk bevestigd werd.

Van Aert noemt dragen van roze trui 'een droom'

Uiteindelijk bleek het niet voldoende door te zetten om Van Aert van zijn debuut in de Italiaanse ronde te houden, want vrijdag zal hij wel degelijk van start gaan in de Italiaanse ronde. Volgens Visma | Lease a Bike met iets minder ambitie dan oorspronkelijk gepland, al liet het persbericht dat de ploeg dinsdag uitstuurde daar ook al een blijk van geven.

'Een ritzege is absoluut een doel de komende maand. Daarnaast heb ik in de Tour en de Vuelta ook de leiderstrui al gedragen. Het is een droom om ook in de Giro het roze te mogen dragen', vertelde Van Aert daarin. Vrijdag zullen we in Tirana na de eerste rit weten hoe de vlag er écht bij hangt.

Lees verder onder de Strava-post!

Wout van Aert ziekjes in aanloop Giro

Maar of Van Aert ook daadwerkelijk een gooi kan doen naar een roze leiderstrui, is nog maar zeer de vraag. En dat heeft dus te maken met de ziekteverschijnselen van de Vlaming. De droom om in het eerste weekend meteen het roze te pakken is volgens Marc Reef 'ineens niet meer zo reëel'. Daar voegt de ploegleider aan toe: 'We moeten Wout de tijd geven om te groeien in de koers.'

Van Aert mikt wel nog altijd vol op ritwinst, maar 'daarin moeten we niet te veel op de korte termijn kijken', zegt ploegleider Reef tegenover de Belgische krant. 'Maar het klopt natuurlijk dat een normale, gezonde Wout in de eerste dagen altijd had meegedaan voor het roze. En die trui in het meest optimistische scenario misschien zelfs een paar dagen zou kunnen vasthouden. Daar waren we ook echt op gebrand. We doen de deur nu niet dicht, maar het is gewoon niet meer zo reëel.'

Place comments

666

0 Comments

More comments

You are currently seeing only the comments you are notified about, if you want to see all comments from this post, click the button below.

Show all comments

more news

Are you visiting from outside the Netherlands? Check out our international site: