...
tom-pidcock
Wielrennen

Lidl-Trek denkt te pronken met oud-legende in staf vrouwenploeg, maar ploeg Pidcock steelt de show met Pinarello

tom-pidcock

Lidl-Trek en Q36.5 Pro Cycling hebben donderdag een stevige transfer aangekondigd. Bij de vrouwenploeg van Lidl-Trek gaat vanaf 2026 ene Fränk Schleck aan het werk als ploegleider, waarmee de Luxemburgse wielerlegende terugkeert in het peloton. Q36.5, de ploeg van Tom Pidcock, stal even later echter wel een beetje de show, met de aankondiging van een nieuwe fiets.

De inmiddels 45-jarige Schleck heeft zijn laatste jaren van zijn loopbaan bij Trek liggen. Hij kende zijn beste jaren in dienst van de Amerikaanse wielerploeg, met onder meer meerdere etappezeges in de Tour de France, winst in de Amstel Gold Race en in totaal 19 zeges op zijn palmares. Die kreeg wel een flinke smet, toen Schleck later bekende doping te hebben gebruikt in zijn actieve carrière.

Als ploegleider van de vrouwenploeg van Lidl-Trek keert Schleck nu voor het eerst na het einde van zijn loopbaan in 2016 terug in een functie in de wielersport. Zijn broertje Andy Schleck is al jaren actief in het peloton, onder meer als koersdirecteur in de Ronde van Luxemburg, maar van Fränk Schleck hadden we toch een tijdje niets vernomen.

'Het voelt geweldig om terug te zijn', aldus Schleck in een persbericht van Lidl-Trek. 'Deze ploeg betekent veel voor mij en ik voel veel trots en iets familiairs nu ik terugkeer naar een plek met zoveel goede herinneringen. Ik wil graag zoveel mogelijk bijdragen bij het behalen van een volgend niveau met de ploeg. Ik ben dankbaar voor de kans en kijk uit naar het delen van mijn ervaringen.'

Lees verder onder de foto

andy schleck
Andy Schleck, koersdirecteur in Luxemburg en ambassadeur in de Tour de France

Pidcock ziet geliefde Pinarello terug bij Q36.5

Transfer van de dag bekend? Dat dachten we toch, maar Q36.5 ging er donderdagmiddag toch nog wel overheen met de aankondiging van een nieuwe fietsfabrikant. De formatie van Pidcock blonk in 2025 in z'n vel op fietsen van Scott, maar de 26-jarige Brit zal met blijdschap toezien dat zijn geliefde Pinarello zich heeft verbonden aan de ploeg, met z'n fietsen én als hoofdsponsor in Pinarello-Q36.5.

Pinarello was al fietsfabrikant van INEOS Grenadiers, waar Pidcock tot eind 2024 in dienst was. Op de Italiaanse fiets boekte hij op de weg, in de cross en op de mountainbike grote successen. Toch sprak Q36.5 op woensdag in een persbericht al van 'een episch avontuur van drie jaar' met Scott, dat als fietsfabrikant nu plots zonder wielerploeg op hoog niveau zit.

Pidcock, die in de cross, op de mtb en op gravel in 2025 ook gebruik bleef maken van Pinarello, ziet het merk nu ook op de weg bij hem terugkeren. 'Ik ben blij dat ik er weer fulltime op ga rijden, dat voelt als thuiskomen. Ik heb altijd van de Pinarello-fietsen gehouden door de jaren heen en heb een sterke relatie opgebouwd met het merk. Het voelt als de perfecte reünie', aldus Pidcock in een persbericht.

Lees verder onder de foto

Pinarello levert fietsen nu plots aan twee teams

Fausto Pinarello, de topman van het fietsmerk, noemt het instappen bij het procontinentale Q36.5 'meer dan een sponsorovereenkomst'. 'Het is een gedeelde visie. We zijn trots op deze stap, met Pinarello ook terug aan de kop van het peloton als titelsponsor. Samen met Q36.5 zullen we doorgaan met het doorbreken van grenzen in wat mogelijk is in het wielrennen.'

Naast Pinarello-Q36.5 zal ook INEOS Grenadiers voor in ieder geval nog drie seizoenen gebruik blijven maken van het Italiaanse merk. Een partij om rekening mee te houden dus, nu Q36.5 zich ook selectie-technisch flink heeft versterkt en het komende jaar als goed presterend ProTeam zal worden uitgenodigd voor alle grote WorldTour-koersen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws