...
olav kooij giro Wielrennen
Wielrennen

Olav Kooij mag broertje Mørkov bedanken voor knalprestaties in normaliter laatste Visma | Lease a Bike-jaar

olav kooij giro

Michael Mørkov was leadout van Sam Bennett, Marcel Kittel en Mark Cavendish. Die laatste noemde hem zelfs de beste leadout ter wereld. Het is dus niet voor niets dat ploegleider Jesper Mørkov naar eigen zeggen behoort tot degenen die zijn bekende broer het meest bestudeerd hebben. De 37-jarige Deen is dit jaar dan ook aangesteld als ploegleider bij Visma | Lease a Bike om het palmares van Olav Kooij verder uit te breiden. Via de officiële kanalen van het team doet hij zijn zegje.

De Deense ploegleider deed drie jaar ervaring op bij Uno-X Mobility, voordat hij naar de Nederlandse ploeg verhuisde. 'Het is tot nu toe een prachtige periode geweest. Vanaf dag één voel ik me enorm welkom en gewaardeerd binnen het team', aldus Mørkov, die in de winter meteen zijn tanden zette in de sprinttreinen. 'We hebben veel voorbereidend werk gedaan: zowel op de weg als analytisch.'

Al in februari waren er de eerste successen: Kooij won twee etappes in de Tour of Oman. De Nederlandse sprinter was direct enthousiast: 'De Tour of Oman was absoluut een succes. De eerste test met de nieuwe sprintopstelling is daardoor geslaagd.' Zo kijkt Mørkov er nu ook op terug. 'Het zijn geweldige maanden geweest, zeker met het grote succes van de afgelopen weken.'

Lees verder onder de foto!

jesper morkov
Jesper Mørkov is dit jaar een van de nieuwe ploegleiders van Visma | Lease a Bike

Investering in sprinttrein Visma | Lease a Bike en Kooij betaalt zich uit in de Giro

De voormalig baanwielrenner voelt zich dan ook goed bij zijn nieuwe ploeg. De Deen was ploegleider tijdens de Giro d'Italia en kijkt daar logischerwijs tevreden op terug: 'Het was een schitterende ronde, vooral met de overwinningen van Wout (van Aert op dag negen in Siena, red.) en Olav (twee ritzeges, red.), en natuurlijk de eindzege van Simon (Yates, red.).'

De nieuwe samenwerking tussen Mørkov en de topsprinter van Visma | Lease a Bike werd bekroond met winst in Rome. Kooij zei daarover: 'Ik ben blij met deze Giro. Rome halen en dan winnen, dat is heel speciaal. We konden geen beter slotweekend wensen.' Mørkov zelf: 'De samenwerking met Olav verloopt uitstekend. We werken bij veel wedstrijden samen, en dat gaat erg goed.'

Lees verder onder de video!

In de slotetappe van de Giro was de sprinttrein van Visma | Lease a Bike opnieuw op afspraak

Einde van samenwerking Kooij en Visma | Lease a Bike nadert

Hoe goed de samenwerking ook mag zijn, voorlopig zal het bij dit ene jaar blijven. De beste Nederlandse sprinter van dit moment vertrekt namelijk bij Visma | Lease a Bike. Kooij heeft vaak aangegeven klaar te zijn voor zijn debuut in de Tour de France, maar ook in 2025 kreeg hij daarvoor geen kans. Het is een publiek geheim dat de topsprinter overstapt naar Decathlon AG2R La Mondiale.

De Franse ploeg krijgt vanaf 2026 een nieuwe sponsor, met straks Kooij om daar nieuwe successen te boeken en eindelijk de Tour de France te rijden. Bij deze ploeg wordt dan ook al hard gewerkt aan een nieuwe sprinttrein, waarbij de namen vallen van Daan Hoole, Cees Bol en Robbe Ghys.

Aanstaande zaterdag zal blijken of de Franse formatie met Kooij ook de nieuwe Nederlandse kampioen mag verwelkomen. Vorig jaar werd hij nipt tweede in de sprint achter Dylan Groenewegen. In Ede wacht zaterdag een volledig vlak parcours, met opnieuw veel kansen voor de sprinters. Wie weet maakt de wisseling in begeleiding dit jaar Kooij wél tot de nieuwe drager van het rood-wit-blauwe tricot.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws