Quintana denkt dat Pogacar zorgt voor spectaculaire Giro en waarschuwt: 'Movistar wil de Vuelta winnen' Wielrennen
Wielrennen

Quintana denkt dat Pogacar zorgt voor spectaculaire Giro en waarschuwt: 'Movistar wil de Vuelta winnen'

Quintana denkt dat Pogacar zorgt voor spectaculaire Giro en waarschuwt: 'Movistar wil de Vuelta winnen'

Nairo Quintana mag zich in 2025 gaan voorbereiden op twee grote rondes. Hij zal begin mei een rugnummer dragen in de Giro d'Italia en staat eind augustus aan de start van La Vuelta. De 34-jarige Colombiaan, die in 2014 de Giro won en in 2016 de Vuelta, deelt samen met landgenoot Einer Rubio het kopmanschap in Italië. Later in het jaar gaat hij vol voor eindwinst in Spanje met zijn kopman Enric Mas.

Toen de Giro-organisatie maandag 13 januari het officiële parcours bekendmaakte, ontving het van onder andere oud-gediende Thomas De Gendt geen grote lofzang. Quintana is in tegenstelling tot de Belg wel erg in zijn nopjes over het parcours. 'Ik durf het te zeggen en met alle respect: de Giro wordt de wedstrijd die voor het meeste spektakel van de drie grote rondes gaat zorgen.'

Lees hieronder verder!

Quintana denkt dat Pogacar zorgt voor spectaculaire Giro en waarschuwt: 'Movistar wil de Vuelta winnen'
Pogacar in de Giro d'Italia van 2024

Pogacar één van de belangrijkste redenen voor een spectaculaire Giro

Tadej Pogacar is volgens Quintana een belangrijke reden waarom de Giro d'Italia dit jaar de grote ronde wordt met het meeste spektakel. Veel renners zullen volgens de Colombiaan kiezen voor La Corsa Rosa omdat de winnaar van vorig jaar, Pogacar, waarschijnlijk niet aan de start zal staan in Italië. Hierdoor is er volgens Quintana meer kans op een open wedstrijd en zullen meerdere renners hun kans ruiken.

'Elke dag zal de Giro een grote verrassing zijn, aanvallen en indrukwekkende strategieën. We moeten oplettend zijn en jagen in onrustige rivieren', gaat Quintana verder, die ook met de nodige ambities namens Movistar naar het Zuid-Europese land zal afreizen. 'Het doel is altijd om te winnen en het hoogste te bereiken. Dat is waar we als ploeg zin in hebben en waar we naar streven.'

Lees hieronder verder!

Quintana denkt dat Pogacar zorgt voor spectaculaire Giro en waarschuwt: 'Movistar wil de Vuelta winnen'
Movistar op het podium van La Vuelta

Movistar wil in hun 'Vuelta' meedoen voor de eindzege

Quintana start het seizoen op Spaanse bodem. In voorbereiding op zijn eerste grote doel, de Giro d'Italia, start hij op het Spaanse eiland Mallorca, waar hij vijf wedstrijden zal rijden. Vervolgens zal Quintana via de WorldTour-wedstrijden Tirreno-Adriatico en de Ronde van Catalonië doortrekken naar Italië. Als zijn eerste grote einddoel er begin juni op zit, richt de renner van Movistar zich op zijn volgende hoofddoel: La Vuelta.

Quintana zal in Spanje gaan rijden voor Enric Mas bij Movistar. De ploeg wil in hun 'thuiswedstrijd' voor het hoogst mogelijke resultaat meedoen. 'De Vuelta is een grote verantwoordelijkheid, een grote uitdaging en het zal in naam van Movistar altijd gaan om te proberen te winnen,' vertelt de Colombiaan in gesprek met het Spaanse Marca.

Maar is dit doel überhaupt wel reëel? Namens Visma | Lease a Bike zal Jonas Vingegaard deelnemen aan de grote ronde. De Deen, die in 2023 al tweede werd in het eindklassement, zal in Spanje waarschijnlijk de strijd aangaan met Pogacar. De Sloveen heeft zijn deelname nog niet officieel bevestigd, maar hij heeft er zeker geen geheim van gemaakt dat hij La Vuelta graag wil winnen. Of de mannen van Movistar zich kunnen mengen in de strijd tussen de twee beste grote ronde-renners van de laatste jaren is dus nog maar de vraag, maar we laten ons graag verrassen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws