...
1156563071 Wielrennen
Wielrennen

Richting Tour de France ziet Plugge, ook na gewonnen Giro, respectvolle band met UAE: 'Pogacar is daar fenomenaal in'

1156563071

Met de Giro d'Italia achter de rug hoeft de wielerliefhebber niet lang meer te wachten op het absolute hoogtepunt van de wielerkalender, namelijk de Tour de France. Daarin wordt er - zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is - weer een ongekend gevecht tussen Jonas Vingegaard en Tadej Pogacar verwacht, terwijl ook Remco Evenepoel en Primoz Roglic zullen hopen mee te kunnen met de twee grote tenoren. Visma | Lease a Bike ploegleider Richard Plugge blikte alvast voorzichtig vooruit op wat er komen gaat.

De Visma-trein is na een tegenvallend voorjaar toch weer behoorlijk op stoom gekomen. De Killer Bees wonnen met Simon Yates de Giro, na een waanzinnig en tactisch zeer sterke slotstuk in etappe 20. Daarmee zag Plugge, naast Sepp Kuss, Vingegaard en Roglic een nieuwe renner een grote ronde winnen in de kleuren van zijn ploeg.

En dat heeft volgens de 55-jarige Nederlander een simpele reden. 'Ik denk dat we proberen een heel goed programma op te stellen en een heel goed team te hebben. Onze teamcultuur, waar Wout van Aert de belichaming van is, is dat we ons voor iedereen 100% inzetten en iedereen helpen winnen', zei Plugge tegen Cyclingnews.

Ook de Giro-overwinning van Yates is daar een goed voorbeeld van, vindt de ploegleider. 'Simon is inderdaad erg goed, misschien wel beter dan ooit tevoren, maar hij heeft nu ook een team dat voor hem werkt, zich voor hem opoffert en hem vooraan in de koers plaatst. Bijvoorbeeld toen er gevallen werd. Toen stonden we precies op de juiste plek. Natuurlijk is het aan de ene kant een beetje geluk, maar aan de andere kant is het waar je op dat moment moet zijn, en daar helpt het team enorm bij. Zo doen we het: samenwerken, samen winnen en samen verliezen', aldus Plugge.

Lees verder onder de foto!

simon yates
Yates won na een spectaculaire twintigste etappe de Giro d'Italia 2025

Plugge over band met UAE: 'Hebben veel respect voor elkaar'

Met die instelling vliegt Visma | Lease a Bike dan ook de Tour de France aan. Daarin zal Vingegaard, die zelf al de messen sleep richting de Tour, wel concurrentie krijgen van Pogacar, die vorig jaar nog op dominante wijze La Grande Boucle wist te winnen. Toch is er tussen de Nederlandse formatie en UAE Emirates-XRG enkel respect. 'Mauro Gianetti en ik hebben net gesproken en we hebben veel respect voor elkaar', zei Plugge nadat Yates de roze trui op dag twintig van de Giro van UAE-ster Isaac Del Toro had overgenomen.

Die concurrentie met de ploeg uit de Emiraten is juist wat de Killer Bees beter maakt. 'Ze pushen ons om beter te worden en ik denk dat dat is wat sport echt mooi maakt. Je wint iets, dan verlies je iets, en dan denk je: ik moet ze de volgende keer verslaan. Dat is allemaal uit respect. Dat is wat deze sport, en elke sport, ongelooflijk mooi maakt', aldus Plugge.

Hoe de verhoudingen liggen tussen de grote tenoren van het hedendaagse wielrennen, moet nog blijken. Daar krijgt de wielerliefhebber in de aanstaande Critérium du Dauphiné al wel een klein voorproefje van. Plugge kijkt in ieder geval erg uit naar de Tour. 'We hebben de lat door de Giro te winnen niet hoger gelegd. We weten dat Jonas dit jaar in de winter een stap heeft gemaakt, maar we hebben een zeer sterke tegenstander. Toch denk ik dat ze (Pogacar en Vingegaard) in een drieweekse wedstrijd dichter bij elkaar komen dan in de eendaagse wedstrijden, want Pogacar is daarin fenomenaal. In een drieweekse wedstrijd zal het heel spannend zijn om te zien hoe ver we komen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws