...
tdt unibet tietema coppi e bartali
Wielrennen

Tegenslag voor Unibet Tietema Rockets in strijd om UCI-punten: ploeg reageert nadat het van startlijst Bretagne Classic is geknikkerd

tdt unibet tietema coppi e bartali

Unibet Tietema Rockets gaat toch niet van start in de WorldTour-koers Bretagne Classic - Ouest-France. De ploeg van de Nederlanders Bas Tietema en Josse Wester stond in eerste instantie wel op de startlijst, maar zijn daar op het laatste moment van afgehaald. Dat meldt de ploeg op X.

Het feit dat de ploeg niet kan starten in het westen van Frankrijk kan nog wel eens een zure nasmaak opleveren bij de ploeg met een Nederlandse achtergrond. Als pro-continentale ploeg is het hard opzoek naar UCI-punten, die in een WorldTour-koers meer te behalen zijn. Waarom de UCI-punten voor de Franse ploeg zo belangrijk zijn, viel vorige week tijdens de Ronde van Denemarken al te lezen op deze website.

De Rockets reageerden op social media middels een 'statement' op het nieuws. 'Door een late aanpassing van de startlijst, na wijzigingen in de organisatie van het evenement, moest één team worden afgezegd. In dit geval was dat helaas ons team.' Het zou voor de ploeg de eerste deelname in deze koers worden. 'Als Frans team keken we er enorm naar uit om ons voor het eerst te laten zien in deze 1.UWT-race', zegt teameigenaar Tietema. De eendagskoers in Bretagne wordt op zondag 31 augustus verreden.

Bas Tietema en Unibet Tietema Rockets blijven gesprekken voeren met Franse bond over 'toekomstige mogelijkheden'

De Nederlandse ex-prof gaat verder in op de afzegging. 'Dit is een seizoen van verandering, voor ons, maar ook voor de organisator, die onlangs een wisseling van de wacht heeft gehad. Natuurlijk hadden we er graag bij willen zijn, maar we respecteren de beslissing.' De Rockets komen wel in actie tijdens de Renewi Tour, de etappekoers van WorldTour-niveau die woensdag 20 augustus van start gaat in het Nederlandse Terneuzen. Dit zal dit seizoen voorlopig de laatste WorldTour-koers van de ploeg zijn.

Tot slot geeft Tietema aan dat hij hoopt de volgende keer wél op de startlijst te kunnen verschijnen. 'We voeren constructieve gesprekken met de LNC (Ligue Nationale de Cyclisme, red.) en de Franse wedstrijdorganisatoren over toekomstige mogelijkheden. Onze focus ligt nog steeds op het samenstellen van een spannend en ambitieus programma voor onze renners en fans.' Sinds dit jaar valt de Tietema-ploeg onder een Franse licentie, nadat het in de beginperiode een Nederlandse licentie bezat.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws