'Terug naar waar het eindigde', schrijft emotionele Evenepoel in verder motiverende Strava-tijdlijn Wielrennen
Wielrennen

'Terug naar waar het eindigde', schrijft emotionele Evenepoel in verder motiverende Strava-tijdlijn

'Terug naar waar het eindigde', schrijft emotionele Evenepoel in verder motiverende Strava-tijdlijn

Remco Evenepoel komt stapje voor stapje dichterbij. De Belg van Soudal-Quick Step reed - sinds zijn val tegen een postwagen in december - op 1 februari voor het eerst weer buiten en hij deelde daarbij al wat indrukwekkende beelden van zijn fysio-sessies. Via Strava kwamen sinds zijn rentree alweer allerlei beelden voorbij.

Op 2 februari sprong Evenepoel meteen weer op de fiets, voor 67,28 kilometer tussen Ninove en Brussel. Dat waren er al bijna 3 meer dan de 64,36 kilometer die hij een dag eerder noteerde. Ook een sessie van anderhalf uur in de sportschool werd vol grinta op Strava gedeeld. 'Nooit stoppen met beuken', schreef hij er veelzeggend bij.

De eerste volle week van februari werd afgetrapt met een hardloopsessie van 9 kilometer. Daarvan deed Evenepoel er 15 minuten rennend en 5 lopend. 'Eindelijk terug', was nu het bijschrift. Via zijn Instagram-stories deelde hij verder bijna dagelijks beelden van een lekker warme outfit, waarmee hij door de Belgische weilanden maalde.

Evenepoel terug naar waar hij crashte in december

Op vrijdag kwam daar een confronterende Strava-post bij. 'Terug naar waar het eindigde', schreef de tweevoudig olympisch kampioen bij een rit van 41,11 kilometer. Daarbij kwam hij door Oetingen, de plek waar hij op dinsdag 3 december hard tegen een portier van een postwagen aan reed. Het verdict toen: kneuzingen aan beide longen, een luxatie van het sleutelbeen en drie breuken.

Het is om die reden nog even wachten tot Evenepoel weer in competitie treedt; zijn rentree is namelijk gepland op 18 april, wanneer hij aan de start staat van de Brabantse Pijl. Ook de andere Ardense klassiekers staan in principe op het programma, met in de zomer vervolgens de Tour de France met rood omcirkeld in de agenda. Of hij dat allemaal gaat halen, zullen we moeten afwachten.

Na zijn crash in de Ronde van het Baskenland in 2024 bewees Evenepoel al wel te beschikken over een enorme veerkracht. Hij herstelde op tijd en werd in zijn eerste Tour meteen derde. Daarna werd hij olympisch kampioen in de tijdrit én in de wegwedstrijd.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws