Met de dubbele overwinning van Isaac del Toro op de Mexicaanse kampioenschappen stopt de 2025-teller voor UAE Emirates-XRG op maar liefst 95 overwinningen. Architect van dit succes is manager Joxean 'Matxin' Fernandez, die in Marca uitgebreid aan het woord kwam om terug én vooruit te blikken.
'We hebben de 100 niet gehaald, maar we waren er dichtbij; we hebben het record behaald. Eerlijk gezegd heb ik nog nooit zoiets meegemaakt. De cijfers zijn indrukwekkend, maar wat ik het meest waardeer, is de manier waarop we het hebben bereikt', klinkt het trots bij de sportief manager van de ploeg uit de Emiraten.
Die 95 overwinningen werden door 20 verschillende renners behaald. 'Het belangrijkste is om iedereen de ruimte te geven', legt Matxin, wiens ploeg nog wel eens kritiek krijgt op het feit dat renners voor eigen kans gaan, uit. 'We houden vast aan onze criteria en de regels. Er zijn goede en slechte momenten, maar iedereen weet wat er van hem verwacht wordt. Zo weet elke renner waar hij naartoe gaat en wat hij moet doen.'
'Het managen van zoveel topspelers en zoveel ego's vereist duidelijkheid. Iedereen kent zijn rol, wanneer hij of zij de vrijheid heeft en wanneer hij of zij voor het team moet werken. Het geheim is om je woord te houden en te genieten van collectief succes', duidt de Spanjaard, die momenteel met zijn ploeg in Dubai is.
Lees verder onder de foto!
Matxin over Pogacar: 'Hij maakt het ons makkelijk'
Dé grote slokop was natuurlijk weer wereldkampioen en Tour de France-winnaar Tadej Pogacar. 'Samenwerken met Pogacar is heel gemakkelijk. Hij maakt het ons gemakkelijk. Hij is een leider die luistert, die geniet en die inspireert. Hij is een levende geschiedenis van het wielrennen, en we zouden van hem moeten genieten."
'Hij is al vijf jaar op rij de beste coureur ter wereld. Hij is een uniek geval. Hij heeft talent, honger en het vermogen om zichzelf elk seizoen opnieuw uit te vinden, wat hem uniek maakt', aldus Matxin, die ook mooie woorden over heeft voor Del Toro. 'Hij is intelligent, bescheiden en een harde werker. Hij heeft enorm veel potentieel. Er is geen haast bij, maar zijn aanwezigheid verbreedt onze mogelijkheden in veel races.'
Lees verder onder de foto!
UAE weet dat andere ploegen aanpak kopiëren
UAE Emirates-XRG gaat niet op haar lauweren rusten richting 2026, verzekert Matxin. 'We willen blijven groeien. Winnen is geweldig, maar het belangrijkste is hoe je wint. Het is onze plicht om onze passie niet te verliezen.'
'Als je beseft dat je het beste team ter wereld bent geweest, besef je ook dat veel mensen je voorbeeld volgen. Ze weten hoe je koerst, wanneer je aanvalt, waar je naar op zoek bent. En dat dwingt je om te evolueren. Er zijn steeds meer teams die begrijpen hoe we werken', stelt hij.
Tot slot kon hij al wat kwijt over de plannen van Pogacar voor komend jaar, met de eerste twee koersen die voor hem ingepland zijn. 'In principe de Tour en het WK. Dat is wat er gepland staat. Verder zien we het wel', geeft Matxin, die het definitieve programma van zijn kopman in december bekend zal maken, aan.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties