...
remco evenepoel
Wielrennen

'Voor welke ploeg Remco ook rijdt, tegen Pogacar en Vingegaard zal hij de Tour nooit winnen. Zo simpel is het'

remco evenepoel

Het is inmiddels al meer dan een week geleden dat Red Bull-BORA-hansgrohe de komst van Remco Evenepoel vanuit Soudal Quick-Step aankondigde. De Duitse formatie sprak bij monde van ploegbaas Ralph Denk inmiddels uit dat Evenepoel voor meer dan alleen de Tour naar de ploeg komt, waar hij volgens Johan Bruyneel goed aan doet.

De ex-renner en voormalig ploegleider analyseert in zijn THEMOVE-podcast de move van Evenepoel naar Red Bull-BORA-hansgrohe. 'Het was geen geheim dat Remco wilde vertrekken. Ik vind het zeker ook een goeie transfer voor hem. Dit is de nieuwe start en omgeving die hij nodig had. Als hij een extra stap wilde zetten, moest hij van ploeg veranderen.”

Bruyneel is van mening dat de slagkracht van zijn nieuwe ploeg gewoonweg groter is. 'Pas op, Soudal Quick-Step vulde 95 procent van zijn wensen in. Maar het initiatief moest telkens van hem komen. Dat wordt het grote verschil bij Red Bull-BORA-hansgrohe. Zij hebben de infrastructuur, mankracht en het geld om voor hem te denken.'

Lees verder onder de foto!

remco evenepoel

Bruyneel: 'Evenepoel zal met Pogacar en Vingegaard aan start Tour nooit winnen'

Evenepoel zit natuurlijk met de wens om op termijn de Tour de France te kunnen winnen, maar volgens Bruyneel doet hij er goed aan om niet té hoog in de boom te gaan zitten. 'Voor welke ploeg Remco ook rijdt, tegen Tadej en Jonas (Pogacar en Vingegaard, red.) zal hij de Tour nooit winnen. Zo simpel is het. Eigenlijk moet je de Tour buiten beschouwing laten.'

'Het kan anders zijn als Pogacar eens niet start, maar Remco is ook nog nooit dicht bij Vingegaard gekomen. Zelfs vorig jaar niet, toen Jonas niet 100 procent was', stelt Bruyneel, die dat niet als kritiek bedoeld richting Red Bull. 'Kijk, Pogacar en Vingegaard gaan de komende jaren nergens heen. Die blijven gewoon bij respectievelijk UAE Team Emirates en Visma-Lease a Bike.”

'Na die twee heb je een groepje renners en daar hoort Evenepoel bij. We mogen niet vergeten dat hij vorig jaar derde was in de Tour, de Vuelta al gewonnen heeft, meervoudig olympisch en wereldkampioen is... Van dat kaliber was hij de enige renner die op de markt was', is hij van mening. 'Bovendien zit Primoz Roglic op het einde van zijn carrière en moet Florian Lipowitz nog steeds bevestigen. Dus in dat opzicht is het logisch voor Red Bull om Evenepoel binnen te halen.'

Ook met die andere renners in dienst, ziet Bruyneel geen beren op de weg. 'Als Tadej en Jonas aan de start staan, zijn ze toch geen favoriet. Dus moeten ze de koers ook niet dragen en kan je zonder probleem twee kopmannen hebben. Dan moet maar blijken wie de beste is.'

Video: Johan Bruyneel in THEMOVE over transfer Evenepoel

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws