Het einde van de Ronde van Guangxi markeert meteen het einde van het WorldTour-seizoen. Simon Yates was al zeker van de eindwinst, Tom Dumoulin is de beste Nederlander op plaats vijf. Bij de vrouwen gaat de eindwinst naar Annemiek van Vleuten. De Nederlandse, die nog herstelt van een kniebreuk die ze opliep in de wegrit van het WK, was vanzelfsprekend niet van de partij. Van Vleuten won dit jaar onder meer de Giro Rosa en La Course.
'Ik wil altijd winnen. Ik ben erg trots op mijn resultaten dit jaar', vertelt de 36-jarige Nederlandse op de website van
Mitchelton-Scott. 'In de eerste plaats op mijn overwinningen in de Giro Rosa, La Course en de Boels Ladies Tour. De WorldTour winnen is mooi omdat het laat zien dat je het hele seizoen op hoog niveau gepresteerd hebt.'
Marianne Vos werd tweede, ondanks het feit dat ze eind augustus haar wegcampagne al afsloot om zich op het veldrijden te concentreren. Anna van der Breggen is derde. Ook Amy Pieters (zevende) en Ellen van Dijk (tiende) staan bij de eerste tien.
Eindstand WorldTour vrouwen
1. Annemiek van Vleuten 1411,86 punten2. Marianne Vos 1394,883. Anna van der Breggen 1323,334. Amanda Spratt (Aus) 1218,86
5. Coryn Rivera (VS) 1036,33
6. Asleigh Moolman (ZAf) 1012,95
7. Amy Pieters 922,98. Katarzyna Niewiadoma (Pol) 887,67
9. Jolien D'Hoore (Bel) 685,86
Yates wint bij de mannen
Ook bij de mannen kwam de winnaar uit de stal van
Mitchelton-Scott.
Simon Yates ging met de eindoverwinning aan de haal. Hij bleef Peter Sagan en wereldkampioen Alejandro Valverde voor. Tom Dumoulin is de beste Nederlander op plek tien.
Yates won dit jaar de Ronde van Spanje. Ook was hij goed voor drie ritzeges in de Giro. 'De Vuelta is uiteraard het hoogtepunt van mijn seizoen. Toch ben ik, ondanks de teleurstelling, trots op mijn prestatie in de Giro. Ik kijk met trots terug op hoe we daar gekoerst hebben. Ik hou ervan om op instinct te koersen. Dat werkt goed voor mij en het is wat fans willen zien. Ik hoop op deze manier meer mooie resultaten neer te zetten de komende jaren', besluit de Brit.
Eindstand WorldTour mannen
1.
Simon Yates (GB) 3072 punten
2. Peter Sagan (Slw) 2992
3. Alejandro Valverde (Spa) 2609
4. Geraint Thomas (GB) 2534,25
5. Greg Van Avermaet (Bel) 2442,14
6. Elia Viviani (Ita) 2399
7. Michael Matthews (Aus) 2393,19
8. Julian Alaphilippe (Fra) 2161,12
9. Chris Froome (GB) 1976,68
10. Tom Dumoulin 1975,62
(Foto: KNWU)