En zo zijn we alweer bij de eerste veldritkampioenschappen van de winter. Het EK veldrijden wordt komend weekeinde in het Belgische Middelkerke gehouden, waar de vrouwen het hoofdmenu van de zaterdag zijn. In de Leiderstrui schotelt de verwachtingen voor!
Het EK veldrijden bij de vrouwen werd de laatste acht jaar gewonnen door een Nederlandse. Achtereenvolgens Annemarie Worst (2018), Yara Kastelijn (2019), Ceylin del Carmen Alvarado (2020), Lucinda Brand (2021) en drie keer Fem van Empel (2022 tot en met 2024) kwamen in het oranje als eerste over de streep.
Vorig seizoen ging de overwinning dus naar Van Empel, die in het Spaanse Pontevedra Alvarado voor wist te blijven na een beklijvend duel.
Laatste winnaars EK veldrijden - vrouwen
2024 Fem van Empel
2023 Fem van Empel
2022 Fem van Empel
2021 Lucinda Brand
2020 Ceylin del Carmen Alvarado
2019 Yara Kastelijn
2018 Annemarie Worst
2017 Sanne Cant
2016 Thalita de Jong
2015 Sanne Cant
Parcours, weer en tijden EK veldrijden 2025
Burgemeester Jean-Marie Dedecker kijkt heel erg uit naar de Europese titelstrijd in zijn gemeente. 'Met de duinen, het strand en de imposante legerkazerne zitten we niet alleen logistiek, maar zeker ook visueel op een absolute toplocatie.'
Jaarlijks wordt de Noordzeecross in Middelkerke verreden, maar voor het EK verhuist de cross - net zoals het BK 2022 - naar een andere locatie: het militair domein Lombardsijde. Wout van Aert en Sanne Cant pakten daar destijds de titels, zoals je in onderstaande video kunt zien.
Lees verder onder de video!
'Ik weet uit directe bron dat het parcours van het BK in 2022 superzwaar was', aldus Dedecker. Wat het dan zo zwaar maakt? In eerste instantie natuurlijk het zand, dat aan de kust rijkelijk aanwezig is. Daarnaast moeten er in de duinen ook de nodige hoogtemeters overwonnen worden, waar ook verschil gemaakt kan worden.
Weer
De weersomstandigheden zijn dit weekend prima te noemen. Het wordt circa 13 graden Celsius aan de Belgische kust, waar de wind amper op zal steken en er ook weinig kans is op neerslag.
Tijden
Start: 15.00 uur
Finish: 16.00 uur
Favorieten EK veldrijden 2025 - vrouwen
De titelverdedigste Fem van Empel is er niet, dus lijken we de rol van topfavoriete op voorhand dus aan Lucinda Brand te moeten geven. De ervaren renster van Baloise Glowi Lions is juist in topvorm en won vorige week de dubbel Koppenberg-Lokeren, waarmee ze het nodige vertrouwen getankt lijkt te hebben voor een goede prestatie op zaterdag in Middelkerke.
Naast Brand mogen ook Inge van der Heijden en Aniek van Alphen na een goede seizoensstart hopen op een medaille. Voor hen lijkt de concurrentie vooral uit andere landen te komen, daar er nog enkele dames prima zijn begonnen aan de veldritwinter.
Dan denken we aan de Italiaanse Sara Casasola, Belgische Marion Norbert-Riberolle en Franse dames Hélene Clauzel en Amandine Fouquenet. Genoeg kanshebbers dus!
Klik hier voor alle voorlopige deelnemers!
Favorieten EK veldrijden 2025 - vrouwen, volgens In de Leiderstrui
Topfavoriete: Lucinda Brand (Nederland)
Outsiders: Fem van Empel (Nederland) en Sara Casasola (Italië)
Long shots: Marion Norbert Riberolle (België), Inge van der Heijden, Aniek van Alphen (Nederland) en Amandine Fouquenet (Frankrijk)
TV EK veldrijden 2025 - vrouwen
De elite wedstrijden op het EK veldrijden zijn live te zien bij de NOS (NPO 1), Sporza (VRT 1) en Eurosport (hoofdkanaal én HBO Max).
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties