Mollema maakt Sky leven zuur: 'Heb ze beloofd dat ze een zware dag zouden krijgen'

Vuelta a España
donderdag, 30 augustus 2018 om 8:25
logo idltjpg
Het was een schitterende etappe van Bauke Mollema, woensdag rondom de Alto El Marchal. Een zware dag vol koers, een lekke band en vervolgens meedoen om de dagzege. Meer dan een tweede plaats werd het echter niet. Of misschien beter: het werd niets minder dan een tweede plaats, want eigenlijk had hij nooit in die ontsnapping mogen zitten.
Team Sky was eigenlijk niet van plan om Mollema een vrijgeleide te geven. ‘Ze wilden me niet laten gaan, omdat ik nog maar op negen minuten achterstand stond’, vertelt Mollema tegen De Telegraaf. ‘Toen beloofde ik dat ze een zware dag zouden krijgen, omdat ik niets te verliezen had en vol zou aanvallen.’ Juist deze rit had hij al ruim van tevoren aangekruist.
En het werd een zware dag voor Sky, dat de rode trui uiteindelijk maar aan Rudy Molard gaf. Niet voor niks kwam het peloton al rond 16.30 uur binnen, een uur voor het snelste tijdschema. ‘Ik vind het een mooi werk om in die ontsnapping te komen. Het is een heel gevecht. Je gaat all-in om mee te zitten. Daarna heb je tot in de finale tijd om op adem te komen. Voor de dagzege gaan is minder stressvol dan voor een klassement rijden. En je kunt je dagen uitkiezen.’
De vijfde etappe was dus zo’n uitgekozen dag en het had anders kunnen lopen, had Mollema op de klim niet lek gereden. ‘Juist op dat moment wilde ik aanvallen, want er kwam een steil stuk. Ik moest nu mijn energie gebruiken om terug te komen. Dat heeft me in de finale wel wat procenten gekost.’ Zondag belooft Mollema opnieuw een aanval te doen. (Foto: EF Education First - Drapac / Slipstream Sports)
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading