...
van-der-poel-pogacar-jorgenson-vingegaard
Wielrennen

🎥 Beelden van Pogacar met Van der Poel en Vingegaard met Jorgenson zeggen alles: 'Onmogelijk met jou'

van-der-poel-pogacar-jorgenson-vingegaard

Het ging verschroeiend hard in de finale van de vierde etappe in de Tour de France. Tadej Pogacar gaf naar eigen zeggen '12 uit 10' en Jonas Vingegaard sprak van één van zijn beste 1 minuut-waardes ooit. Alle grote namen zaten zodoende vooraan en Pogacar won. De beelden na afloop zeiden alles over hoe ongelofelijk hoog het niveau ligt in deze Tour de France.

Het asfalt in Noord-Frankrijk krijgt het deze dagen zwaar te verduren. Waar het normaal gesproken alleen een peloton uit de Vierdaagse van Duinkerke ziet langskomen, zijn het nu de allerbeste wielrenners van de wereld die in optimale vorm elkaar naar de keel grijpen. En zo kon het dat Van der Poel in een op papier uitgelezen kans voor Tourritzege twee volledig volliep en de overwinning naar Pogacar zag gaan.

De twee zijn goede vrienden in en naast de koers en feliciteerden elkaar dan ook meteen na de etappe: Van der Poel draagt nog steeds het geel en kon überhaupt mee met al die klimmers om hem heen, Pogacar won op zijn beurt de rit. 'Je hebt het geprobeerd', lachte de wereldkampioen op de rollers, toen van der Poel zich naast hem had genesteld. 'Ik probeer het altijd, maar het is onmogelijk tegen jou', reageerde de Nederlander van Alpecin-Deceuninck gevat.

Lees verder onder de video

Jorgenson noemt Visma-kopman Vingegaard 'indrukwekkend'

Iets verderop bij de bus van Visma | Lease a Bike werd er ook nagepraat, en ook dat werd vastgelegd. Het was Matteo Jorgenson die al op de rollers zit, als Vingegaard hem komt feliciteren voor zijn etappe. 'Je was fucking sterk maat, goed werk', aldus de Deen. Jorgenson reageerde echter met een lach: 'Ik keek naar beneden naar wat ik aan het doen was (op zijn powermeter, red.) en ik keek op en jullie pakten tijd op ons. Dat was indrukwekkend', aldus de Amerikaan.

Jorgenson probeerde in de finale, toen zijn groepjes was aangesloten bij Pogacar en Vingegaard, nog een verrassingsaanval, maar die haalde het niet. Hij kwam uiteindelijk op drie seconden van de winnaar binnen, samen met Remco Evenepoel. 'Pogacar viel heel sterk aan, maar Jonas was ook sterk door te volgen. Ik was onder de indruk, hij is een legende. Ik twijfelde niet eens aan volgen, maar gelukkig deed hij het', analyseerde hij na afloop bij NBC. 'Ik kwam samen met Remco, maar João Almeida (UAE) was supersterk, dus chapeau voor hen. Ik wilde de rit winnen, maar zij hadden de nummers.'


Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws