Lev Gonov heeft de derde etappe in de Ronde van Turkije gewonnen. De 25-jarige Rus was in een sprintje de beste, voor Lander Loockx van Unibet Tietema Rockets en klassementsleider Tibor Del Grosso van Alpecin-Deceuninck. De Nederlander blijft wel leider.
De derde rit van de week was er één van 175,9 kilometer, van Fethiye naar Marmaris. Alpecin-Deceuninck had de eerste twee dagen gedomineerd, met eerst een sprintzege voor Simon Dehairs en op maandag de knappe etappezege van Tibor Del Grosso. De jonge Nederlander vertrok om die reden met de leiderstrui om zijn schouders.
Na een stevig gevecht om een plekje in de kopgroep van de dag slaagden zeven renners erin om weg te komen. Vadim Pronskiy (Terengganu), Konrad Czabok (Masowsze), Willie Smit (China Glory), Even Yemane (Istanbul), Dogukan Arikan en Mustafa Tekin (Spor Toto) en Burak Abay (Konya) reden maximaal vier minuten voorsprong bijeen.
Lees verder onder de video
Loeisteile klim als opening van finale in Ronde van Turkije
Met Alpecin-Deceuninck logischerwijs aan kop van het peloton werd het gat naar de vluchters bij het ingaan van de laatste 100 kilometer langzaam maar zeker kleiner. Met behulp van Team Flanders-Baloise was er op 70 kilometer van de streep nog een dikke twee minuten van de voorsprong over. Richting de voet van de Mountain Prime (1,8 kilometer aan 9,8 procent gemiddeld) sloeg het peloton echter zo op hol, dat dat gat in no-time dicht was.
We deden de Mountain Prime in totaal drie keer, waarvan twee keer van de minder steile kant (3,1 kilometer aan 6,6 procent gemiddeld). De laatste keer zat diep in de finale. De steile keer was echter de plek waar Del Grosso echt onder druk werd gezet. Lander Loockx van Unibet Tietema Rockets creëerde even een groep van vijf, maar Alpecin-Deceuninck reed het terug bij elkaar. Del Grosso probeerde het daarna zelfs brutaal een keer zelf.
Lees verder onder de video
Del Grosso en Alpecin-Deceuninck overleven laatste beklimming
Na twee van de drie klimmetjes kwam de boel weer wat tot rust en dus zagen sommigen hun kans schoon. Victor Vaneeckhoutte (Lotto Development Team) en Jonas Geens (Team Flanders-Baloise) reden er richting de laatste klim van weg, waarna Geens een tijdje alleen ging. Andreas Kron van Uno-X en onder meer Giovanni Carboni van Unibet Tietema Rockets probeerden het ook, maar het peloton bleef altijd dichtbij.
Na een rappe afzink gingen we zo met een uitgedund pak naar een sprintje. Daarin maakte Alpecin-Deceuninck tempo en hoopte ook Loockx op succes, maar het was verrassend de Rus Gonov die mocht juichen. Del Grosso blijft wel leider.
Uitslag etappe 3 Ronde van Turkije 2025
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties