Ewan weet weer wat winnen is: 'Bleef in mezelf geloven en ploeg bleef achter me staan'

Wielrennen
donderdag, 25 augustus 2022 om 19:30
caleb ewan
Na een dikke vier maanden weet Caleb Ewan weer wat winnen is. De Australiër spurtte naar de zege in de eerste rit in lijn van de Ronde van Duitsland en tankte daarmee vertrouwen voor de toekomst: 'Deze etappezege smaakt zoet!'
De laatste zege van Ewan dateerde alweer van 15 april, toen hij een rit pakte in de Ronde van Turkije. Donderdag was het na meer dan vier maanden dan eindelijk weer raak. 'Ik ben blij dat ik het hier na een lange periode zonder overwinningen kan afmaken. Deze etappewinst smaakt dus heel zoet na een mindere periode met heel wat pech. Ik bleef steeds in mezelf geloven en ook mijn team bleef steeds achter me staan', jubelt hij op de ploegsite.
Ewan kende dit seizoen heel wat tegenslagen. De renner kwam in de openingsetappe van de Giro d'Italia ten val, waarna hij er op dag elf de brui aan gaf. In de Tour de France kwam hij vervolgens ook niet in de buurt van een overwinning, opnieuw door een valpartij. Ook in de BEMER Cyclassics, die afgelopen zondag gewonnen werd door Marco Haller, ging hij hard onderuit. Alsof het niet erger kon hoorde hij woensdag dat hij niet geselecteerd is voor het WK in eigen land.

Ewan heeft goede vorm weer te pakken

Desalniettemin zit het goed met de vorm van Ewan, laat hij weten. 'Maar door de val in Hamburg kon ik dat nog niet echt laten zien. Met enkele hellingen was het vandaag (donderdag, red.) toch een vrij selectieve etappe, maar ik vond mijn klimmersbenen terug en kon vrij vlot volgen. Het geaccidenteerde parcours zorgde wel voor een chaotische slotfase, maar mijn ploegmaats hebben het perfect gedaan. Ze hielden het peloton samen en zorgden ervoor dat het een sprint werd aan het eind.'
'Vaak zijn dergelijke finishes in dalende lijn moeilijk om te timen', vervolgt de 28-jarige coureur nog. 'Maar ik werd perfect afgezet en kon mijn sprint starten wanneer ik dat zelf wilde. Het werd wel nog wat tricky toen ik ingesloten raakte, maar ik kon uiteindelijk nog een gaatje vinden en mijn sprint doortrekken tot op de streep. Deze overwinning doet heel veel deugd', aldus Ewan.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading