...
juan-ayuso
Wielrennen

Feniks Ayuso slaat - met vingers in de oren - terug in Vuelta a Espana: Vingegaard houdt zich afzijdig

juan-ayuso

Juan Ayuso heeft daags na zijn inzinking in Andorra teruggeslagen in de Vuelta a Espana. De Spanjaard van UAE Emirates-XRG trok de gehele dag in de aanval en rondde het uiteindelijk makkelijk af. Bij de klassementsrenners gebeurde er - op enkele verschuivingen na - niet veel.

Terwijl Jay Vine (UAE Emirates-XRG) rit zes won op donderdag, was het Torstein Traaein die namens Bahrain Victorious de nieuwe leider in de Vuelta werd. De ploeg kondigde op vrijdag aan die leiderstrui zeker te gaan verdedigen. Dat zou dan moeten gebeuren in een zware rit, met start in Andorra en finish (bergop) in Spanje. Vier beklimmingen stonden op de rol, waarvan er twee van eerste categorie waren.

Het was een viertal dat in de aanloop naar de eerste klim van de dag, de 24,3 kilometer lange Port del Cantó, wegreed. Een grote voorsprong kregen zij niet, waarna de strijd om de vroege vlucht op de eerste stroken van de klim echt losbarstte. Het tempo lag meteen heel hoog en het was zodoende volle bak koers. Ayuso mengde zich, na het tijdsverlies een dag eerder, ook om een plekje in de vroege vlucht. De Spanjaard reed in zijn eentje weg.

Lees verder onder de foto!

juan-ayuso

Ayuso rijdt als bezetene rond

Op welke benzine Ayuso deze dag teerde, weten we niet. Maar wat duidelijk was, was dat er sprake was van een statement. Hij rondde uiteindelijk de gehele klim in zijn uppie, maar door de gedragingen in het peloton bedroeg zijn voorgift nooit meer dan 30 seconden. Desondanks pakte hij de punten op de eerste Port del Canto, nota bene vóór groene trui Mads Pedersen.

De Deen van Lidl-Trek maakte in de afzink de oversteek naar Ayuso, samen met Jay Vine (UAE Team Emirates-XRG), Sean Quinn, Jardi van der Lee (EF Education-EasyPost), Damien Howson (Q36.5), Harold Tejada (XDS Astana), Brieuc Rolland (Groupama-FDJ), Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), Raul Garcia Pierna (Arkéa-B&B Hotels), Kevin Vermaerke (Picnic PostNL), Eduardo Sepulveda (Lotto) en Marco Frigo (Israel Premier Tech). Zij vormden op die manier na een flink uur koers de kopgroep van de dag.

Lees verder onder de foto!

mads-pedersen-2

Bahrain Victorious en Visma | Lease a Bike delen het werk

In het peloton besloten ze er de rem wat af te halen en de voorgift te laten stijgen tot vier minuten. Daardoor konden eerder geloste coureurs terugkomen en in het geval van het Bahrain Victorious-duo Roman Ermakov en Matthijs Paasschens de kop nemen richting de Puerto de la Creu de Peryes: 5,7 kilometer aan 6,3 procent, waar we op 85 kilometer van de finish aan begonnen.

Vine pakte op die pas de bergpunten en zette op die manier zijn ambities voor de bergtrui nog maar eens kracht bij, terwijl er verder sprake was van een goede samenwerking vooraan. Zo lieten de betere klimmers zich na de voorlaatste klim zelfs nog eens uitzakken, zodat Pedersen bij de tussensprint zijn punten mee kon rapen.

Het peloton voerde het tempo ondertussen wat op richting de slotklim, waar ze met drieënhalve minuut achterstand aan begonnen. Vine besloot zich dan maar op te offeren voor Ayuso, die op tien kilometer van de finish zijn aanval inzette. Frigo kon het spoor van de Spanjaard echter volgen, maar moest bij een tweede versnelling het antwoord schuldig blijven. Daarmee was de strijd om de dagzege al gestreden. Ayuso kwam uiteindelijk met zijn vingers in zijn oren over de finish.

Lees verder onder de video!

Wat doen de klassementsrenners? 

In de grote groep pakte Visma | Lease a Bike de handschoen op, met achtereenvolgens Victor Campenaerts en Wilco Kelderman. Mikel Landa was namens Soudal Quick-Step het eerste slachtoffer, maar bij een nieuwe versnelling van Marc Soler en Joao Almeida namens UAE Emirates-XRG moest ook onder meer Santiago Buitrago, Antonio Tiberi en witte trui Giulio Pellizzari overboord. Rode trui Torstein Traeen was dan wel weer mee.

Een aanval van Almeida zorgde voor meer schifting, met enkel Jonas Vingegaard en Giulio Ciccone die konden volgen. Sepp Kuss en Egan Bernal maakten even later de aansluiting, maar echt doorgezet werd er niet en zo konden ook enkele andere renners - waaronder Traeen - weer aansluiten. Enkel Marc Soler pakte nog wat secondes.

Uitslag etappe 7 Vuelta a Espana 2025

Results powered by FirstCycling.com

Lees etappe 7 Vuelta a Espana 2025 terug in ons liveblog

Tip: laadt het liveblog niet, druk dan op F5 of refresh de mobiele pagina of app!

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws